WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Tomasz Hajto (z lewej) i Mateusz Borek

"Nie płakał, nie machał rękami". Hajto chwali Lewandowskiego za mecz z Włochami

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Komentator i ekspert piłkarski Tomasz Hajto jest pod dużym wrażeniem postawy Roberta Lewandowskiego w meczu z Włochami (1:1) w Lidze Narodów. - To był taki kapitan pełną gębą - komplementuje 30-letniego napastnika.

Robert Lewandowski, pomimo tego, że nie zdobył gola, zebrał wysokie oceny za swój występ w meczu z Włochami (1:1) w ramach rozgrywek w Lidze Narodów. Postawę kapitana reprezentacji Polski w spotkaniu w Bolonii docenili eksperci programu Polsatu Sport pt. "Cafe Futbol".

Dużo dobrego w grze Lewandowskiego dostrzegł Tomasz Hajto. - Lewandowski skoncentrował się na piłce i to widać. W końcu zobaczyłem kapitana, którego widziałem we Francji w meczu z Niemcami (podczas Euro 2016 - przyp. red.), kiedy miał taką rywalizację. Cofał się, biegał, walczył, szedł do głowy, nie płakał, nie machał rękami. To był taki kapitan pełną gębą, do czego nas przyzwyczaił - ocenił komentator Polsatu Sport. 

- Respekt, bo pokazał, że w nowej reprezentacji znowu chce być wiodącym piłkarzem - dodał Hajto.

Napastnika chwalił też Artur Wichniarek, który również nawiązał do sytuacji Polaka w Bayernie Monachium. Po wielu tygodniach transferowych spekulacji Lewandowski ostatecznie nie odszedł z drużyny mistrza Niemiec i ostatnio koncentruje się wyłącznie na treningach.

- "Lewy" przyzwyczaił nas do tego, że jeśli nie gada, tylko gra, to jest najlepszym napastnikiem na świecie. Pokazał, że nie był tylko "dziewiątką" ale potrafił się cofnąć, wyjść na bok. (...) Tego oczekujemy od kapitana i lidera tej reprezentacji - podsumował 17-krotny reprezentant Polski (w latach 1999-2008) w "Cafe Futbol".

ZOBACZ WIDEO Po 4 latach przerwy wrócił do reprezentacji. "Każdy oczekiwał ode mnie, nie wiadomo czego"

Zgodzisz się z opinią, że Robert Lewandowski był "kapitanem pełną gębą" w meczu z Włochami?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL