WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Dawid Gaszyński / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny

Dariusz Dziekanowski: Szczęsnemu i Milikowi przyda się pokora

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
Łukasz Fabiański był numerem jeden w meczu z Włochami (1:1), a nawet na minutę na boisku nie pojawił się Arkadiusz Milik. Zdaniem Dariusza Dziekanowskiego dobrze się stało, że on i Wojciech Szczęsny wylądowali na ławce.

"Uważam też, że dobrze się stało, że na ławce rezerwowych wylądowali tacy piłkarze, jak Arkadiusz Milik i Wojciech Szczęsny. To dla obu dobra i bardzo potrzebna lekcja pokory. To także buduje autorytet trenera, chociaż w tym przypadku jestem przekonany, że celem takich posunięć nie było to, żeby komuś dać pstryczka w nos, tylko kwestia pomysłu na grę w tym spotkaniu. Pewnie niełatwo było obu zawodnikom przełknąć taką decyzję, ale to też dowód, że nie będzie w reprezentacji tak zwanych świętych krów" - pisze w swoim felietonie dla "Przeglądu Sportowego" Dariusz Dziekanowski, były reprezentant Polski.

Jerzy Brzęczek, selekcjoner reprezentacji Polski, już zapowiedział, że we wtorkowym meczu z Irlandią we Wrocławiu zdecyduje się na zmianę między słupkami. Szansę dostanie Wojciech Szczęsny, a wyboru numeru 1 wśród bramkarzy dokona tak naprawdę dopiero wiosną przyszłego roku. 

Dziekanowski zaznacza, że od Brzęczka "bije przede wszystkim szczerość i otwartość". Dodaje, że nowy selekcjoner jest pewny siebie, ale nie jest przy tym zarozumiały. Pozytywnie wypowiedział się o tym, jak Brzęczek żył przy ławce rezerwowych w meczu z Włochami. Wówczas bardzo dużo podpowiadał swoim piłkarzom i Dziekanowski jest przekonany, że to nie było aktorstwo z jego strony.

ZOBACZ WIDEO Po 4 latach przerwy wrócił do reprezentacji. "Każdy oczekiwał ode mnie, nie wiadomo czego"

Który bramkarz powinien być nr 1 w reprezentacji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

    Pokaż więcej komentarzy (1)
    PRZEJDŹ NA WP.PL