WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
YouTube / Szokujące zachowanie gwiazdy futsalu

Szokujące zachowanie gwiazdy futsalu. Brazylijczyk brutalnie znokautował sędziego

Dawid Borek
Dawid Borek
Gwiazda futsalu została aresztowana po brutalnym ataku na sędziego. Alcione Marcelino najpierw uderzył arbitra "z byka", a następnie kopnął leżącego na ziemi rozjemcę w głowę. Brazylijczykowi grozi kara pozbawienia wolności.

Wszystko wydarzyło się w mieście Rio Branco, w meczu Fluminense da Bahia - Atletico Brasileense (6:4), w ramach futsalowych mistrzostw Brazylii. Pod koniec spotkania Alcione Marcelino stracił panowanie nad sobą i w szokujący sposób okazał niezadowolenie z decyzji sędziego, który nie odgwizdał rzekomego faulu na brazylijskim zawodniku.

Arbiter Marcos Nogueira najpierw został powalony na ziemię uderzeniem "z byka", a gdy już na niej leżał, Alcione Marcelino kopnął go w twarz. Rozjemca został przetransportowany do szpitala, a tam stwierdzono u niego pęknięcie czaszki.

- Marcos Nogueira doznał poważnych obrażeń głowy. Prześwietlenie wykazało pęknięcie czaszki. Istnieje realne ryzyko, że uraz może się pogorszyć i zagrażać życiu sędziego. Mówimy o naprawdę poważnym uszkodzeniu ciała. Mój klient odczuwa wielki ból - komentuje adwokat arbitra.

Sprawą zajęła się policja, która aresztowała Brazylijczyka. Zostaną mu przedstawione zarzuty ciężkiego uszkodzenia ciała. Wymiar kary będzie zależny między innymi od stanu zdrowia sędziego. Wstępne przesłuchanie zaplanowano na 26 września. Adwokat Nogueiry chce, by sprawa brutalnego ataku trafiła do sądu karnego. 

Zobacz szokujące zachowanie brazylijskiej gwiazdy futsalu:

Czy Alcione Marcelino powinien zostać dożywotnio zdyskwalifikowany?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL