Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piłka nożnaGetty Images / Laurence Griffiths / Piłka nożna

Ciąg dalszy korupcyjnego skandalu w Afryce. Policja aresztowała dwóch działaczy z Rwandy

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Dwóch wysokich rangą działaczy federacji piłkarskiej Rwandy (FERWAFA) zostało aresztowanych pod zarzutem próby przekupstwa sędziego meczu el. Pucharu Narodów Afryki z Wybrzeżem Kości Słoniowej (1:2).

Rwandyjskie służby poinformowały, że aresztowani to sekretarz generalny federacji, Francois Regis Uwayezu i komisarz ds. rozgrywek, Eric Ruhamiriza. Do zatrzymania działaczy doszło w środę - trzy dni po spotkaniu, którego dotyczą zarzuty i tego samego dnia, w którym Jackson Pavaza poinformował o tym, że otrzymał propozycję korupcyjną.

Arbiter z Namibii przyznał, że przed rozpoczęciem spotkania dwóch działaczy FERWAFA wręczyło mu kopertę: - W kopercie były pieniądze. Nie próbowałem tego policzyć, ani sprawdzić, ile ich było. Powiedziałem, że zgodnie z przepisami afrykańskiej federacji (CAF - dop. red.) nie przyjmuję żadnych prezentów od nikogo. Sprawę zgłosiłem do CAF.

FERWAFA stoi na stanowisku, że doszło do nieporozumienia. "Czterech arbitrów z Namibii otrzymało 247 dolarów za dodatkowe wydatki, które były potwierdzone przez federację z tego kraju. Było to zgodne z zapisami regulaminu. Sędziowie stwierdzili jednak, że wydali więcej pieniędzy i trzeba było to im wyrównać" - oświadczyła rwandyjska federacja.

CAF jest wyczulona na wszelkie przejawy korupcji. W lipcu i sierpniu afrykańska federacja zdyskwalifikowała łącznie 18 sędziów głównych, sędziów asystentów i członków komitetu sędziowskiego.

ZOBACZ WIDEO Reprezentant Polski ocenił mecz z Irlandią. "Najważniejsze, że potem to poprawiliśmy"

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL