Najnowsze Wyniki/Kalendarz
kibice AC CesenaPAP/EPA / ETTORE FERRARI / Na zdjęciu: kibice AC Cesena

Ogromne zamieszanie w Serie B. Rozgrywki zawieszone, trzy kluby zbankrutowały

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Rozgrywki włoskiej Serie B zostały zawieszone. Po trzech kolejkach trzy kluby zbankrutowały, a władze ligi nie uzupełniły stawki, co spotkało się z protestami drużyn, które w poprzednim sezonie spadły do Serie C.

Po trzech kolejkach w rozgrywkach Serie B pozostało 19 zespołów. Z ligi wycofały się FC Bari, AC Cesena i AS Avellino 1912. Organizator zmagań na zapleczu Serie A podjął decyzję, że stawka nie zostanie uzupełniona i sezon dokończy 19 ekip. To nie spodobało się działaczom zespołów, które w poprzednim sezonie spadły do Serie C i walczyły w barażach o awans do Serie B.

W związku z protestami rozgrywki zostały zawieszone do czasu podjęcia ostatecznej decyzji. Wywołało to ogromny chaos wśród innych drużyn rywalizujących w lidze. Decyzja o tym, czy sezon dokończy 19 zespołów, czy 22 zapadnie jeszcze w tym tygodniu.

Uwzględnione zostały apelacje Ternany Calcio i Pro Vercelli. - Strony będą teraz wnioskować o uchylenie wszystkich warunków, by móc zwołać zebranie rady, które podejmie decyzję - poinformował Franco Frattini z kolegium zajmującego się tą sprawą. Oprócz Ternany Calcio i Pro Vercelli, protesty zgłosiły Catania Calcio, AC Siena i Novara Calcio.

ZOBACZ WIDEO Serie A: Kownacki z pierwszym golem. Sampdoria rozgromiła rywala [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL