WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Łukasz Trałka

Lech Poznań ma nowego kapitana. Ivan Djurdjević wybrał też radę drużyny

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Dotąd Lech Poznań nie miał stałego kapitana, ale teraz to się zmieni. Ivan Djurdjević wybrał do pełnienia tej funkcji Łukasza Trałkę.

Doświadczony pomocnik, który jest związany z Kolejorzem od połowy 2012 roku, cieszy się opinią przywódcy w szatni, mimo to latem serbski szkoleniowiec sprawdzał różne warianty i opaska wędrowała do wielu zawodników.

- W końcu musiał nadejść ten moment i uznałem, że kapitanem będzie Łukasz Trałka. Następni w kolejności są Jasmin Burić, Thomas Rogne i Pedro Tiba. Nie jest jednak tak, że tylko kapitan ma pobudzać kolegów. Ja np. nigdy tej funkcji nie pełniłem, ale kiedy było trzeba, to reagowałem - zaznaczył Ivan Djurdjević.

Wspomniana czwórka będzie też tworzyć radę drużyny. - Przez ostatnie trzy lata brakowało Lechowi liderów. Ja jako trener mogę pełnić taką funkcję na ławce, jednak na boisku z oczywistych względów jest to niemożliwe. Trałka i Burić są w klubie najdłużej, sporo z nim już przegrali i wygrali, u Rogne podoba mi się podejście, zaś Tiba prezentuje sporo jakości piłkarskiej. Liczę, że oni wszyscy dadzą wsparcie kolegom, będą też łącznikiem między zespołem a sztabem szkoleniowym - dodał Djurdjević.

Podział ról jest jasny. - Trałka i Burić dobrze dogadują się z wszystkimi piłkarzami, natomiast Rogne i Tiba pomagają przede wszystkim przy kontaktach z obcokrajowcami, choćby z Dionim czy Vernonem De Marco - wyjaśnił trener.

ZOBACZ WIDEO Stępiński pogromcą włoskich gigantów! Polak uratował Chievo w starciu z Romą [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Łukasz Trałka to najbardziej odpowiedni kandydat na kapitana Lecha?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

    PRZEJDŹ NA WP.PL