WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Michał Nowak / Na zdjęciu: Michał Probierz

Michał Probierz wywiesił białą flagę. Opuści trzeci mecz Cracovii

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Michał Probierz nie skorzystał z przysługującego mu prawa do złożenia odwołania od decyzji Komisji Ligi i nie poprowadzi Cracovii w sobotnim meczu 9. kolejki Lotto Ekstraklasy z Wisłą Płock.

Michała Probierza zabrakło już na ławce Pasów podczas dwóch ostatnich ligowych spotkań z Legią Warszawa (0:0) i Jagiellonią Białystok (1:3). Nie mógł poprowadzić Cracovii w tych meczach ze względu na zachowanie, którego dopuścił się podczas spotkania 6. kolejki z Piastem Gliwice (1:3), kiedy wdał się w szamotaninę z obrońcą rywali, Urosem Korunem, za co sędzia Paweł Raczkowski odesłał go na trybuny.

Komisja Ligi zdyskwalifikowała trenera Pasów na dwa spotkania, ale przy okazji podjęła decyzję o zarządzeniu wykonania kary dyskwalifikacji na jeden mecz, która została nałożona na szkoleniowca Cracovii po spotkaniu 30. kolejki poprzedniego sezonu z Zagłębiem Lubin.

Probierzowi przysługiwało odwołanie od tej decyzji Komisji Ligi do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN, ale nie skorzystał z tego prawa.

- W Polsce trener nie może się odwoływać, bo nie ma prawa, które go broni. Jesteśmy środowiskiem, w którym można zostać ukaranym, ale nie można się bronić. "Z urzędu" trenerzy dostają jeden mecz dyskwalifikacji, a Probierz dwa... Uważam, że nie było nawet sensu pisać odwołania - stwierdził trener Cracovii.

Nieobecność Probierza na ławce to tylko jeden z problemów Pasów. Po ośmiu kolejkach krakowianie zamykają ligową tabelę, mając na koncie tylko trzy punkty - nigdy wcześniej Cracovia nie zaczęła rozgrywek tak źle, a trwający sezon jest już jej 40. w najwyższej lidze.

ZOBACZ WIDEO Bundesliga: Trwa koszmar Schalke. Fatalna skuteczność w meczu z Borussią [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Michał Probierz powinien nadal prowadzić Cracovię?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (7):

    Pokaż więcej komentarzy (4)
    PRZEJDŹ NA WP.PL