Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / ETIENNE LAURENT / Na zdjęciu: piłkarze Paris Saint-Germain

Ligue 1: Paris Saint-Germain nie bez kłopotów ograło Stade Rennais

Dominik Polesiński
Paris Saint-Germain w meczu ze Stade Rennais pechowo straciło gola i musiało gonić wynik. Po trafieniach di Marii, Meuniera i Choupo-Moting udało się im jednak odwrócić rezultat i wygrać 3:1.

Mecz szczęśliwie rozpoczął się dla gospodarzy. Po szybkiej akcji i strzale Lea Siliki Buffon odbił piłkę na rzut rożny. Dośrodkowanie z kornera strącił M'Baye Niang, a piłka odbiła się od pleców Adriena Rabiot i wpadła do siatki. Gospodarze dostali to czego chcieli. Wyszli na boisko z nastawieniem defensywnym, a teraz mogli bronić swojej bramki, mając bardzo korzystny wynik. Przeciwko mistrzowi Francji trudno jednak o brak pomyłek w tyłach.

Piłkarze Paris Saint-Germain długo nie mogli przedostać się pod bramkę Stade Rennais, ale w ich grze nie było widać nerwowości. Byli pewni, że prędzej czy później strzelą gole. Cierpliwe budowanie ataków pozycyjnych przyniosło skutek tuż przed przerwą. Julian Draxler zbiegł do linii końcowej i dograł z prawego skrzydła w pole karne, Edinson Cavani sprytnie przeskoczył nad piłką, a z 17 metrów płasko do siatki huknął Angel Di Maria.

Druga połowa zaczęła się obiecująco, bo od strzału Cavaniego w słupek. To zwiastowało gole. Padły dwa. W 61. minucie Thomas Meunier świetnie pokazał się na prawej stronie boiska, wbiegł w pole karne i skutecznie uderzył po długim rogu. Najpiękniejsza w tym wszystkim była jednak asysta Neymara, kapitalna, z głębi pola, między wieloma rywalami.

Ambitną pogoń wyniku przez gospodarzy zabił siedem minut przed końcem meczu rezerwowy Eric-Maxim Choupo-Moting atomowym strzałem wykańczając kontrę i podanie od Meuniera.

Stade Rennais - Paris Saint-Germain 1:3 (1:1)
1:0 - Adrien Rabiot (sam.) 11'
1:1 - Angel di Maria 45'
1:2 - Thomas Meunier 61'
1:3 - Eric-Maxim Choupo-Moting 83'

Stade Rennais: Tomas Koubek-Hamari Traore,Damien Da Silva,Edson Mexer, Ramy Bensebaini,Benjamin Andre,Clement Grenier,James Lea Siliki (62' Hatem Ben Arfa),Ismaila Sarr, Benjamin Bourigeaud (75' Theoson Siebatcheu),M'Baye Niang (81' Romain del Castillo).

Paris Saint-Germain: Gianluigi Buffon -Thomas Meunier,Marquinhos,Presnel Kimpembe,Juan Bernat,Marco Verratti (78' Eric-Maxim Choupo-Moting),Adrien Rabiot,Angel Di Maria,Julian Draxler, Neymar (90+2' Christopher Nkunku),Edinson Cavani.

Żółte kartki: Bensebaini, Traore (Rennais) oraz Draxler, Bernat, Rabiot (PSG).