WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Polski

UEFA ukarała PZPN za mecz z Włochami. Chodzi o rasizm i race

Maciej Kmita
Maciej Kmita
UEFA nałożyła karę na Polski Związek Piłki Nożnej za zachowanie kibiców Biało-Czerwonych podczas wrześniowego meczu Ligi Narodów z Włochami (1:1) w Bolonii.

PZPN musi zapłacić 2 tys. euro grzywny, a dodatkowo podczas najbliższego meczu w ramach rozgrywek UEFA polska federacja musi zamknąć sektor o pojemności co najmniej 1000 miejsc, a wolne krzesełka przykryć banerem z napisem "#EqualGame", czyli antyrasistowskiej kampanii UEFA, oraz jej logiem.

W oficjalnym komunikacie Komisja Dyscyplinarna UEFA poinformowała, że PZPN został ukarany za rasistowskiego zachowanie (okrzyki) kibiców i użycie przez fanów środków pirotechnicznych. UEFA podjęła decyzję na podstawie raportu delegata, który zaznaczał, że kibice Biało-Czerwonych intonowali przyśpiewki o negatywnym nastawieniu wobec uchodźców.

Grzywna finansowa została nałożona na polską federację za użycie przez kibiców środków pirotechnicznych, a kara zmniejszenie pojemności stadionu i nakaz ekspozycji banerów o wskazanej przez UEFA treści, dotyczy rasistowskiego zachowania polskich fanów.

PZPN ma się zastosować do wytycznych UEFA już przy okazji najbliższego meczu Ligi Narodów z Portugalią, który zostanie rozegrany 11 października na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

ZOBACZ WIDEO Serie A: Piątek wykorzystał fatalny błąd rywala. Gol Polaka w przegranym meczu [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Komentarze (4):

    Pokaż więcej komentarzy (1)
    PRZEJDŹ NA WP.PL