Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze reprezentacji Polski Newspix / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Polski

UEFA ukarała PZPN za mecz z Włochami. Chodzi o rasizm i race

Maciej Kmita
Maciej Kmita
UEFA nałożyła karę na Polski Związek Piłki Nożnej za zachowanie kibiców Biało-Czerwonych podczas wrześniowego meczu Ligi Narodów z Włochami (1:1) w Bolonii.

PZPN musi zapłacić 2 tys. euro grzywny, a dodatkowo podczas najbliższego meczu w ramach rozgrywek UEFA polska federacja musi zamknąć sektor o pojemności co najmniej 1000 miejsc, a wolne krzesełka przykryć banerem z napisem "#EqualGame", czyli antyrasistowskiej kampanii UEFA, oraz jej logiem.

W oficjalnym komunikacie Komisja Dyscyplinarna UEFA poinformowała, że PZPN został ukarany za rasistowskiego zachowanie (okrzyki) kibiców i użycie przez fanów środków pirotechnicznych. UEFA podjęła decyzję na podstawie raportu delegata, który zaznaczał, że kibice Biało-Czerwonych intonowali przyśpiewki o negatywnym nastawieniu wobec uchodźców.

Grzywna finansowa została nałożona na polską federację za użycie przez kibiców środków pirotechnicznych, a kara zmniejszenie pojemności stadionu i nakaz ekspozycji banerów o wskazanej przez UEFA treści, dotyczy rasistowskiego zachowania polskich fanów.

PZPN ma się zastosować do wytycznych UEFA już przy okazji najbliższego meczu Ligi Narodów z Portugalią, który zostanie rozegrany 11 października na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

ZOBACZ WIDEO Serie A: Piątek wykorzystał fatalny błąd rywala. Gol Polaka w przegranym meczu [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Komentarze (4):

 • Klemek Zgłoś
  Za co konkretnie? Jakie okrzyki? Czyli znowu jakiś "polak" doniósł, musiał się wykazać bo następny raz nie dostanie za Free wycieczki za granicę plus bilet.
  • Steve Zonner Zgłoś
   Rachunek proszę wystawić patriotom PiS.
   • thyrtvyska Zgłoś
    ...i PZPN chętnie zapłaci, Boniek murem stoi za naszymi kibolami, rasizm, wulgarne przyśpiewki, race - niewinne igraszki sześciolatków, u nas praktycznie dozwolone i legalne, ścigane
    Czytaj całość
    jedynie pro forma, tylko ta zła Europa ciągle się czepia... na szczęście Boniek zapłaci za swoich pupilków i będą mogli dalej lżyć kogo wlezie i bawić się w swoje ukochane fajerwerki, bez których żyć nie mogą, Zbynio też lubi odpalić sobie rakietę podczas meczyku, w domku przed telewizorkiem, więc dobrze wie co czują całe zastępy smutnych karków, gdy im się tę frajdę uniemożliwia...zapłacić trzeba, to najpilniejsza potrzeba naszego futbolu, pieniądze wydane na kary za kibiców to najlepiej ulokowany kapitał, który zresztą się zwraca podwojony, przyczyniając się walnie do rozwoju polskiej piłki, dobra robota...
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL