Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Luka Modrić Getty Images / Clive Mason / Na zdjęciu: Luka Modrić

Modrić zgodny z FIFA: Gole są ważne, ale trzeba doceniać też pomocników i obrońców

Maciej Siemiątkowski
Maciej Siemiątkowski
Luka Modrić został piłkarzem roku - tak zdecydowała FIFA. Zdobywca nagrody zwrócił uwagę, że najlepsi wcale nie muszą zdobywać wielu bramek.

- Gole są ważne, w tej kwestii Ronaldo i Messi są nie z tego świata. Ale inni piłkarze muszą zostać docenieni, kiedy mają dobry rok. Jestem szczęśliwy, że teraz tak się stało i wierzę, że tak będzie też w przyszłości w przypadku innych pomocników czy obrońców - przyznaje Luka Modrić po odebraniu nagrody FIFA The Best. 

 Wszystko za mistrzostwo świata

Chorwat znalazł się w najlepszej trójce razem z Cristiano Ronaldo i Mohamedem Salahem. Obaj zdobyli od Modricia więcej bramek, ale to 33-letni pomocnik został wybrany przez FIFA. Leo Messi nie dotarł nawet do finału plebiscytu.

Ale Modrić przyznał, że bardziej od wyróżnień indywidualnych ceni te, zdobyte razem z całą drużyną. - Zamieniłbym wszystko dla zwycięstwa w Rosji na mundialu. Dla mnie drużyna jest zawsze najważniejsza i mógłbym poświęcić każdą nagrodę za złoty medal mistrzostw świata - przyznaje Chorwat.

Pomocnik nie zapomina jednak o Lidze Mistrzów, którą zdobył w maju razem z Realem Madryt. Królewscy sięgnęli po trofeum po raz trzeci z rzędu. - Nagroda FIFA to też wyróżnienie za całą pracę, jaką wykonałem w Realu i w reprezentacji.

ZOBACZ WIDEO Serie A: Na kłopoty Cristiano Ronaldo. Juventus wygrał po golach w końcówce [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS 2]

Rozgrywki La Ligi możesz oglądać w WP Pilot

Czy Modrić zasłużenie został piłkarzem roku FIFA?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL