Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Jagiellonii Białystok Newspix / Michal Kosc / PressFocus / / Na zdjęciu: piłkarze Jagiellonii Białystok

Jagiellonia nie bierze pod uwagę wpadki z Lechią Dzierżoniów. "Awans jest naszym obowiązkiem"

Kuba Cimoszko
Kuba Cimoszko
- Nie powinniśmy nawet rozmawiać o tym, kto powinien awansować do kolejnej rundy. To powinno być oczywiste - powiedział Rafał Grzyb przed meczem I rundy Pucharu Polski, w którym Jagiellonia Białystok zmierzy się w Dzierżoniowie z miejscową Lechią.

Po jednej stronie stanie aktualny lider Lotto Ekstraklasy. Po drugiej zespół, który w tej chwili zajmuje trzecie miejsce od końca w tabeli III ligi. Nie trudno więc wskazać faworyta tego pojedynku. - Wiadomo, jaka jest specyfika Pucharu Polski. Na całym świecie w rozgrywkach pucharowych zdarzają się duże niespodzianki, dlatego nie można nikogo lekceważyć - przestrzegł jednak przed nadmiernym optymizmem trener Ireneusz Mamrot w wypowiedzi dla oficjalnej strony internetowej białostoczan.

Mimo to, szkoleniowiec Jagi nie ukrywał, że w środowym starciu nie bierze pod uwagę innego wyniku niż zwycięstwo swoich podopiecznych. Takie samo nastawienie mają zresztą również sami zawodnicy. - Wiemy, że to nie będzie łatwe spotkanie, ale zrobimy wszystko, aby nie było też dla nas zbyt trudne. Awans jest naszym obowiązkiem i nie powinniśmy nawet rozmawiać o tym, kto powinien awansować do kolejnej rundy. To powinno być oczywiste - zaznaczył Rafał Grzyb.

Kapitan Jagiellonii gra w tym sezonie mniej. A właśnie tacy piłkarze mają dostać szansę występu od pierwszej minuty. - Nie gramy już w europejskich pucharach i ci zawodnicy muszą łapać rytm meczowy, by później być przygotowanym do wskoczenia do podstawowego składu - wytłumaczył Mamrot, który podkreślił jednak, że nie zamierza zmieniać całego składu.

Warto nadmienić, że okazję do debiutu może w środę otrzymać sprowadzony kilka dni temu na Podlasie Marko Poletanović. Wszystko zależy od tego, czy uda się załatwić wszystkie formalności związane z potwierdzeniem Serba do gry. - Nawet jeśli nie zagra od pierwszej minuty, to dobrze by było, żeby zagrał w większym wymiarze czasowym, bo chcemy sprawdzić jego dyspozycję  - zaznaczył Mamrot.

Spotkanie Lechia Dzierżoniów - Jagiellonia Białystok zaplanowano na 26 września. Początek o godz. 16.

ZOBACZ WIDEO Serie A: Napoli rozstrzelało się bez Milika. Zieliński bliski asysty [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Jakim wynikiem zakończy się środowy mecz?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL