Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Giuseppe RossiGetty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: Giuseppe Rossi

Giuseppe Rossi uniknie dyskwalifikacji. Nieświadomie użył kropli do oczu

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Kilka dni temu włoskie media poinformowały, że Giuseppe Rossi został przyłapany na stosowaniu dopingu. Włoska Agencja Antydopingowa uniewinniła włoskiego piłkarza i uznała, że zabroniony środek przyjął on nieświadomie.

W organizmie Giuseppe Rossiego wykryto dorzolamid. Środek ten jest stosowany do zmniejszenia ciśnienia wewnątrzgałkowego. Substancja ta znajduje się w rejestrze zakazanych środków, który przygotowała Światowa Agencja Antydopingowa (WADA). Byłemu reprezentantowi Włoch groziła roczna dyskwalifikacja, ale może odetchnąć z ulgą.

Włoska Agencja Antydopingowa uniewinniła Rossiego. Uznano, że nieświadomie zażył on krople do oczu, w składzie których była zakazana substancja. Jej ilość w organizmie piłkarza była jednak minimalna i dlatego odstąpiono od dyskwalifikacji.

Badanie przeprowadzono 12 maja po meczu Benevento Calcio - Genoa CFC (1:0). Rossi grał w tym drugim zespole, z którym po zakończeniu sezonu nie przedłużył kontraktu. Od 1 lipca Włoch pozostawał bez klubu i teraz będzie miał spore problemy, by kontynuować swoją piłkarską karierę.

Rossi to 29-krotny reprezentant Włoch. Dla seniorskiej drużyny strzelił siedem goli. Po raz ostatni w kadrze zagrał jednak w 2014 roku.

ZOBACZ WIDEO Show Krzysztofa Piątka! Polak z dubletem! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL