Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Cristiano Ronaldo Getty Images / Marco Luzzani / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo zatrudnił prawnika gwiazd. Bronił Paris Hilton czy Andre Agassiego

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Oskarżenia o gwałt sprawiły, że Cristiano Ronaldo postanowił zatrudnić adwokata Davida Chesnoffa. Znany jest on jako prawnik gwiazd, który reprezentował m.in. Paris Hilton czy Andre Agassiego.

Adwokat w sprawach karnych bronił też interesów Shaquille'a O'Neala, Mike'a Tysona, Bruno Marsa, Leonardo Di Caprio, Jamie Foxx czy członków rodziny Michaela Jacksona. W Stanach Zjednoczonych ma on bardzo wysoką reputację i Cristiano Ronaldo wierzy, że dzięki niemu sprawa oskarżeń o gwałt zostanie rozstrzygnięta na jego korzyść.

Portugalczyk chce wytoczyć proces o zniesławienie, dlatego liczy na działalność prawnika, który specjalizuje się w tym zagadnieniu. Chesnoff nie tracił czasu i już po pierwszych konsultacjach Ronaldo wydał oświadczenie, w którym stanowczo zaprzeczył oskarżeniom wysuniętym przez Kathryn Mayorgę.

Kobieta twierdzi, że w 2009 roku piłkarz zgwałcił ją w hotelowym pokoju. Ronaldo odpiera zarzuty i uważa, że Mayorga chce tylko zyskać rozgłos.

Sytuacja prawna wokół Cristiano Ronaldo wywołała niepokój w firmach Nike i EA Sports. Marketingowcy tych wielkich przedsiębiorstw nie mogą sobie pozwolić na to, by współpracowała z nimi osoba podejrzana o gwałt. Co prawda piłkarz odpiera zarzuty, ale i tak nie może być spokojny o sponsorskie kontrakty. Stawka jest ogromna: w grę wchodzi nawet miliard dolarów.

ZOBACZ WIDEO: Serie A: Juventus triumfuje w meczu na szczycie! Ronaldo dogrywał zamiast strzelać [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL