Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Manchesteru City Getty Images / Warren Little / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru City

Manchester City pod ochroną. Autokar najeżony kamerami

Dawid Borek
Dawid Borek
15 kamer HD i sztab osób odpowiedzialnych za ich obsługę ma uchronić autokar Manchesteru City przed powtórzeniem wydarzeń z kwietnia, gdy autobus został zaatakowany przez kibiców Liverpoolu.

Pół roku temu, gdy oba angielskie kluby spotkały się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, fani Liverpoolu przed spotkaniem na Anfield czekali na autokar, którym podróżowali piłkarze Manchesteru City. Krewcy kibice The Reds postanowili zgotować piekło zawodnikom rywala - w ruch poszło niemal wszystko, co mieli pod ręką. W pojazd poleciały race, cegły, butelki i puszki. Na całe szczęście nikt nie ucierpiał, skończyło się jedynie na uszkodzeniu autokaru.

Przed zaplanowanym na niedzielę meczem Liverpool - Manchester City w ramach 8. kolejki Premier League, The Citizens chcą uniknąć powtórki z kwietnia. Na zewnątrz autokaru zainstalowano 15 kamer rejestrujących obraz w jakości HD. Te mają pomóc zidentyfikować sprawców ewentualnych zajść.

Sportbible.com donosi, że elektronikę będzie obsługiwał specjalnie wyszkolony personel. Ten zdalnie będzie mógł obracać kamery, a także powiększać obraz, gdy tylko pojazd z piłkarzami Manchesteru City będzie miał jakiekolwiek kłopoty z agresywnymi kibicami Liverpoolu.

City ponadto ogłosiło, że będzie podróżowało do Liverpoolu inną niż zwykle trasą. Jej szczegóły objęte są tajemnicą. - To sprawa Liverpoolu, a nie moja. Najlepszym sposobem ochrony naszego autobusu jest kibicowanie Liverpoolowi na stadionie - podkreśla Pep Guardiola.

Manchester City i Liverpool przewodzą obecnie tabeli Premier League. Oba zespoły mają na swoim koncie po 19 punktów.

ZOBACZ WIDEO Bundesliga: Błaszczykowski wrócił do gry. Wolfsburg znów bez wygranej [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy kamery skutecznie odstraszą kibiców Liverpoolu od agresywnych zachowań?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL