Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jakub BłaszczykowskiNewspix / Łukasz Skwiot / Na zdjęciu: Jakub Błaszczykowski

Podzielone zdania w sprawie Jakuba Błaszczykowskiego. "Nie rozumiem, dlaczego gra w reprezentacji"

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Zbigniew Boniek powiedział, że w kadrze nie powinno być zawodnika, który nie gra w klubie. Tymczasem Jakub Błaszczykowski został powołany przez Jerzego Brzęczka i jest to przedmiotem dyskusji.

Od początku pracy z kadrą Jerzego Brzęczka pojawiają się wątpliwości czy Jakub Błaszczykowski powinien dostawać powołania do kadry. W "Prawdzie Futbolu" Zbigniew Boniek powiedział, że w reprezentacji nie powinno być zawodników, którzy nie grają w klubie, bo nie są w stanie pomóc na boisku.

Tymczasem Błaszczykowski w VfL Wolfsburg nie ma zbyt wiele okazji do zaprezentowania się. - Nie rozumiem dlaczego gra w reprezentacji. Świetny chłopak, legenda, ma wielkie zasługi, ale w tej chwili się do niej nie kwalifikuje czysto sportowo - przyznał Cezary Kucharski w programie "Cafe Futbol".

Podobnego zdania jest Roman Kołtoń. - Piłkarz, który nie gra w klubie jest automatycznie pod kreską. Nie można go rozpatrywać w kontekście występów w reprezentacji, bo on nie gra. Boniek powiedział, że przychodzi w takiej sytuacji 70. minuta i masz ciemno przed oczami, podejmujesz złe decyzje - podkreślił.

Nieco inaczej do sprawy podchodzi trener Bogusław Kaczmarek. Według niego Błaszczykowski może mieć duże znaczenie dla zespołu, nie tylko czysto sportowe. - Oglądałem jego występ z Werderem, ale był zbyt krótki, żeby go w ogóle oceniać. Kuba ważną rolę odegra w budowaniu drużyny. Nie mówię, że ma donosić. Nie o to chodzi. On widzi to czego nie widzą inni. Zna potrzeby reprezentacji, bo przeżył już wielu selekcjonerów. Ja grałbym z Błaszczykowskim na prawej stronie oraz fałszywym napastnikiem z lewej - wyjaśnił.

Sam Brzęczek bronił swojego zdania w programie "Liga+ Extra". - Proszę podać czterech lepszych od niego zawodników, którzy mogą grać na tej pozycji. Bo na 23 powołanych zawodników z pola powołujemy czterech, pięciu bocznych pomocników. Dyskusje o tym zawsze będą - uciął.

ZOBACZ WIDEO Bayern upokorzony na własnym stadionie. Koncertowa gra Borussii M'gladbach [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Jakub Błaszczykowski słusznie powoływany jest do kadry?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

 • Realista... Zgłoś
  Rudy zwany Zibi, jak zwykle rżnie głupa.!!! Najpierw powołuje Brzęczyszczykiewicza, żeby swojemu siostrzeńcowi Błaszczyszczykiewiczowi nabił licznik najwięcej występów w
  Czytaj całość
  reprezentacji, aby jak coś nie wypali oznajmiać ciemnemu plebsowi, żeby powoływać zawodników grających w klubach. A gawiedź i pismaki chwalą Rudego, że taki obrotny i przewidujący... PARANOJA na tle nepotyzmu i kolesiostwa.!!!
  • GMK36 Zgłoś
   Dobrze ze jest powołany Nie mamy za duzo klasowych skrzydłowych . Grosicki , kurzawa tez za wiele nie grają w swoich klubachprzecież samych ekstraklasowiczow nie powołamy Bo wiemy jaki
   Czytaj całość
   ostatnio poziom jest w ekstraklapie
   • Piszcze82 Zgłoś
    Nie zgodzę się, że zawsze będą duskusje.Przy innym selekcjonerze Kuby nie byłoby w kadrze i nie byłoby dyskusji...Ostatnie MŚ ewidentnie pokazały, że kadrze dużo więcej dają
    Czytaj całość
    zawodnicy grający regularnie niż gwiazdy regularnie nie grające...Jak ma inną funkcję dla niego to niech go do sztabu weźmie i koniec...
    Wszystkie komentarze (6)

    Komentarze (6)

    PRZEJDŹ NA WP.PL