WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Lars Baron / Na zdjęciu: Łukasz Piszczek

Fundacja Łukasza Piszczka buduje bazę sportową. Piłkarz wbił pierwszą łopatę

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
W Goczałkowicach rozpoczęły się prace budowy boisk piłkarskich i infrastruktury, które współfinansuje Fundacja Łukasza Piszczka. Piłkarz Borussii Dortmund wbił pierwszą łopatę w miejscu, gdzie stanie nowoczesna akademia.

Wiosną tego roku Fundacja Łukasza Piszczka ogłosiła, że w Goczałkowicach-Zdroju wybuduje kompleks boisk sportowych wraz z zapleczem w celu szkolenia młodych piłkarzy.

Lokalizacja nie jest przypadkowa, ponieważ to miejsce, gdzie wybitny reprezentant Polski rozpoczynał swoją wielką karierę.

W poniedziałek doszło do rozpoczęcia prac, a na miejscu pojawił się zawodnik Borussii Dortmund, który wbił w ziemię pierwszą łopatę.

 

- Zespół boisk piłkarskich oraz obiekty zaplecza użytkowane przez Ludowy Klub Sportowy, którego jestem wychowankiem będą modernizowane i rozbudowywane dzięki istotnemu udziałowi dotacji w ramach "Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu - edycja 2018" Ministerstwa Sportu i Turystyki - ogłosił były już piłkarz reprezentacji naszego kraju.

- Zarząd Fundacji postanowił otworzyć akademię piłkarską zgodnie z najnowszymi europejskimi standardami, które powinny ustanowić długoterminowe wzorce w rozwoju dzieci, młodzieży i młodych talentów w polskiej piłce nożnej - dodał Łukasz Piszczek.

Na terenie klubu LKS Goczałkowice-Zdrój powstaną dwa pełnowymiarowe boiska i jedno mniejsze, treningowe oraz pełna infrastruktura, m.in. budynek szatni z pomieszczaniami odnowy biologicznej i rehabilitacji oraz pomieszczenia techniczne.

Ponadto zaprojektowano trybunę przy boisku głównym, która pomieści 304 osoby. Kolejna trybuna dla 200 osób stanie przy boisku treningowym - informuje serwis goczalkowicezdroj.pl.

Powstała tam akademia ma współpracować z Borussią Dortmund. - Współpraca powinna zapewnić profesjonalne wsparcie - zapewnił obrońca klubu ze stolicy Westfalii.

Zakończenie budowy jest planowane na koniec maja przyszłego roku. Z nieoficjalnych informacji wynika, że koszt inwestycji wyniesie 13 milionów złotych.

ZOBACZ WIDEO Serie A: szczęśliwe zwycięstwo Romy. Fatalny rzut karny gracza Empoli [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL