Najnowsze Wyniki/Kalendarz
trybuna główna stadionu CracoviiWP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: trybuna główna stadionu Cracovii

Spiker Cracovii zrezygnował z pracy. "To mój jedyny komentarz w tej sprawie"

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Marek Bartoszek, spiker Cracovii, zrezygnował z pracy w klubie. W czasie niedzielnych derbów Krakowa został zmuszony do puszczenia przez system nagłośnienia dopingu, który miał zagłuszyć znajdujące się na stadionie dzieci.

Ze względu na karę nałożoną na Cracovię przez Komisję Ligi Ekstraklasy SA (więcej o tym TUTAJ) 196. derby Krakowa na żywo z trybun stadionu przy Kałuży 1 obejrzały wyłącznie dzieci i młodzież szkolna. W trakcie meczu mali kibice zaczęli głośniej dopingować Wisłę, przez co Biała Gwiazda mogła czuć się jak u siebie.

W połowie pierwszej połowy gospodarze postanowili zagłuszyć dzieci dopingiem puszczanym z odtworzenia przez stadionowy system nagłośnienia. Cracovia nie tylko zachowała się nie w porządku w stosunku do zaproszonych na mecz dzieci, ale też naruszyła przepisy "Regulaminu w zakresie bezpieczeństwa podczas rozgrywek organizowanych przez PZPN i Ekstraklasę SA", który znajduje się w podręczniku licencyjnym na sezon 2018/2019.

W punkcie 2 artykułu 42 czytamy, że stadionowy "system nagłośnienia nie może być użyty do kibicowania jakiejkolwiek drużynie". Nie dość, że Cracovia wystawiła się na pośmiewisko, to jeszcze może za to zapłacić, bowiem w artykule 48 znajdziemy, że "naruszenie przepisów regulaminu stanowi podstawę wszczęcia postępowania dyscyplinarnego".

Sprawa odbiła się szerokim echem w środowisku piłkarskim, a klub nie odniósł się jeszcze do żenującej sytuacji. Honorowo zachował się natomiast spiker, który został zmuszony do puszczenia dopingu z odtworzenia. Marek Bartoszek w poniedziałek przed południem ogłosił, że zrezygnował z pracy w klubie.

"W związku z niecodzienną sytuacją podczas wczorajszego meczu derbowego zrezygnowałem dzisiaj z funkcji spikera Cracovii. To mój jedyny komentarz w tej sprawie. To były fantastyczne dwa lata pełne niezapomnianych doświadczeń i emocji. Dziękuję!" - napisał Bartoszek.

Bartoszek był spikerem Cracovii od października 2016 roku, gdy zastąpił w tej roli Piotra Szefera.

ZOBACZ WIDEO Serie A: piękny gol Piątka. Polak centymetry od dubletu [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL