Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Cristiano Ronaldo East News / ISABELLA BONOTTO / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo

Problemów Cristiano Ronaldo ciąg dalszy. Amerykanie zażądają ekstradycji?

Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Śledczy z USA bardzo poważnie traktują dochodzenie w sprawie podejrzeń o gwałt, którego miał się dopuścić jeden z najlepszych piłkarzy świata. Może nawet dojść do wydania nakazu aresztowania.

Kiedy kilka dni temu wróciła sprawa gwałtu, jakiego w 2009 roku w Las Vegas miał dopuścić się Cristiano Ronaldo, wydawało się, że sprawa szybko ucichnie. Zwłaszcza, że Kathryn Mayorga - kobieta, która miała zostać skrzywdzona przez piłkarza - zdecydowała się w przeszłości na podpisanie ugody, na mocy której otrzymała 375 tysięcy dolarów zadośćuczynienia. W zamian za ten pieniądze zgodziła się wycofać zeznania. I tak zrobiła.

Po latach prawnik kobiety zapowiedział, że wytoczy proces cywilny piłkarzowi Juventusu. Tym samym zakwestionuje pozasądową ugodę podpisaną w przeszłości. W efekcie medialnych doniesień (głównie na łamach niemieckiego "Der Spiegel") śledczy w USA wznowili dochodzenie.

Na nieszczęście Ronaldo sprawa jest rozwojowa. Prawnik domniemanej ofiary z 2009 roku przekazał, iż zgłosiła się do niego druga kobieta, która twierdzi, że "miała z Ronaldo bardzo podobną historię jak Kathryn Mayorga". Brytyjskie media poinformowały także o trzeciej kobiecie, która zgłosiła się do prawnika w podobnej sprawie. Amerykańscy śledczy mają teraz sporo pracy przed sobą. Przypomnijmy, że przestępstwo gwałtu w stanie Nevada nie ulega przedawnieniu.

Brytyjski "The Mirror" opublikował materiał, w którym dowodzi, że wkrótce śledczy z USA mogą poprosić o ekstradycję piłkarza. A to już bardzo poważna sprawa. Jeden z bardziej znanych hiszpańskich prawników - Emilio Cortes - stwierdził, że w takim przypadku jedynym wyjściem dla Ronaldo byłyby przenosiny do Portugalii. - Sprawy ekstradycji i Europejskiego Nakazu Aresztowania są dość skomplikowane - przyznał. - W uproszczeniu USA może wystąpić z takim wnioskiem, ale z jednym wyjątkiem. Jeżeli osoba wobec której jest podejrzenie o popełnienie przestępstwa mieszka we własnym kraju. W przypadku Ronaldo mówimy o Portugalii.

ZOBACZ WIDEO Juventus nie zawodzi. Ronaldo znowu strzela! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Wygląda więc na to, że przenosiny do Portugalii mogą być ostatnią deską ratunku (o ile dojdzie do takiej sytuacji) dla Ronaldo. A przypomnijmy, że w lipcu 2018 piłkarz podpisał 4-letni, lukratywny kontrakt z włoskim Juventusem.

W ostatnich godzinach o wsparcie Ronaldo zaapelowała jego siostra - Katia Aveiro. Piosenkarka poprosiła jego fanów i internautów, aby przekazywali wymowny hasztag: "#ronaldoestamoscontigoatéaofim" (z języka portugalskiego: "Ronaldo, jesteśmy z Tobą do samego końca"). 

Przypomnijmy też, że sam zainteresowany odciął się od zarzutów o gwałt. - Zdecydowanie nie zgadzam się z oskarżeniami wobec mojej osoby. Gwałt jest strasznym przestępstwem, które pozostaje w sprzeczności z moim postępowaniem i moją osobowością. Nie chcę uczestniczyć w tym medialnym spektaklu, który tworzą osoby chcące się wypromować na mojej osobie - publicznie ogłosił.

Rozgrywki Serii A TIM możesz oglądać w WP Pilot

Komentarze (12):

 • Mattx7 Zgłoś
  Zacznijmy od tego, że jego podpis na dokumencie jest i on sam się niczego nie wypiera (uważa jedynie, że nie było gwałtu) a sam dokument znajdziesz w sieci (jest udostępniony). Poza tym
  Czytaj całość
  zobacz zdjęcia w necie - wszędzie zobaczysz go na nich z nią na tej właśnie imprezie po której doszło do tego, o co teraz jest burza.
  • ja33 Zgłoś
   MEDIA ZNISZCZYC MOGA KAZDEGO ,MOIM ZDANIEM TO NAGODNKA CZERWONYCH ODCHYLEŃCOW...ZA TO ,ZE NIE CHCIAL GRAC NBADAL W REALU
   • slaw70 Zgłoś
    Czegoś tu nie rozumiem (Emilio Cortes - stwierdził, że w takim przypadku jedynym wyjściem dla Ronaldo byłyby przenosiny do Portugalii. - W uproszczeniu USA może wystąpić z takim
    Czytaj całość
    wnioskiem, ale z jednym wyjątkiem. Jeżeli osoba wobec której jest podejrzenie o popełnienie przestępstwa mieszka we własnym kraju. W przypadku Ronaldo mówimy o Portugalii.) Czyli jak wróci do portugalii dostanie ekstradycje? To chłopie w portugalii się nie pokazuj.
    Wszystkie komentarze (12)

    Komentarze (12)

    ×
     Wszystkie komentarze (12)
     PRZEJDŹ NA WP.PL