WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Stu Forster / Na zdjęciu: Szymon Marciniak wysłuchuje pretensje Szwedów

Liga Narodów: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Dwóch polskich arbitrów zostało wyznaczonych do prowadzenia meczów Ligi Narodów. Szymon Marciniak będzie sędzią hitu pomiędzy Hiszpanią i Anglią. Z kolei Paweł Gil będzie arbitrem spotkania Finlandia - Grecja.

Mecz Hiszpanii z reprezentacją Anglii to jedno z najciekawiej zapowiadających się październikowych spotkań Ligi Narodów UEFA. Spotkanie, które rozegrane zostanie w poniedziałek w Sewilli, prowadzić będzie Szymon Marciniak. Jego asystentami będą Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz, a na sędziów dodatkowych wyznaczono Zbigniewa Dobrynina i Bartosza Frankowskiego. Sędzią technicznym będzie Krzysztof Myrmus.

Z kolei Paweł Gil będzie arbitrem głównym poniedziałkowego meczu w Tampere pomiędzy reprezentacją Finlandii i Grecją. Na liniach pomagać mu będą Konrad Sapela i Marcin Borkowski, a sędziami dodatkowymi będą Piotr Lasyk i Krzysztof Jakubik. Obowiązki arbitra technicznego pełnić będzie Adam Kupsik.

Hiszpania jest liderem grupy 4 dywizji A Ligi Narodów. W dwóch meczach zdobyła 6 punktów i ma bilans bramek 8:1. Hiszpanie rozbili Chorwatów 6:0 i wygrali z Anglią 2:1. Dla Anglików był to dotychczas jedyny mecz w pierwszej edycji Ligi Narodów.

Grecja i Finlandia rywalizują w grupie 2 dywizji C LN. Po dwóch kolejkach Finowie są liderami i mają na swoim koncie komplet 6 punktów. Grecy wywalczyli dotychczas 3 "oczka". Rywalami tych drużyn są również Węgrzy i Estończycy.

Początek obu meczów prowadzonych przez polskich sędziów zaplanowany jest na godzinę 20:45.

ZOBACZ WIDEO Polska - Portugalia. Kamil Grosicki szczerze o akcji przy golu na 2:3. "Wydaje się, że piłka wyszła, ale nie mnie oceniać"

Czy Hiszpania wygra mecz z Anglią?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL