Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Jack Taylor / Stringer / W Paryżu doszło do zamieszek po zwycięstwie reprezentacji Francji na MŚ 2018

Liga Narodów: zamieszki w Sewilli. Angielscy kibice starli sie z policją

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Grupa angielskich kibiców doprowadziła do starć z policją w Sewilli przed poniedziałkowym meczem Ligi Narodów pomiędzy Hiszpanią i Anglią.

Grupa pijanych angielskich kibiców zdewastowała samochody i zakłócała ciszę nocną. Chuligani kopali w lusterka boczne aut zaparkowanych przy ulicach. Rzucali też różne przedmioty w przejeżdżające samochody. Interweniować musiała policja, która zapobiegła eskalacji konfliktu.

Policja nie poinformowała o tym, ilu kibiców zostało aresztowanych lub rannych. Pewne jest, że do Sewilli przyjechało około 3 tysięcy fanów z Anglii. Służby z tego kraju potępiają zachowanie kibiców, przypominając, że podobnie było trzy lata temu, gdy Hiszpania podejmowała Anglię. . "To niewiarygodnie przygnębiające" - tak skomentował to zastępca komendanta generalnego, Mark Roberts.

Służby bezpieczeństwa musiały oddać strzały ostrzegawcze, by uspokoić jak najbardziej krewkich kibiców. Hiszpańskie media nazywają zachowanie Anglików "haniebnym" i twierdzą, że to niszczy dobrą atmosferę panującą przed meczem.

Głos w sprawie zachowania kibiców zabrała także angielska federacja. "Potępiamy niedopuszczalne zachowanie niektórych fanów z Anglii, które miało miejsce w niedzielny wieczór w Sewilli. Obiecujemy ukarać kibiców, którzy zostaną uznani odpowiedzialnymi za te incydenty" - informuje FA.

Mecz reprezentacja Hiszpanii z reprezentacją Anglii rozegrany zostanie w poniedziałek o 20:45. Jego sędzią będzie Szymon Marciniak.

ZOBACZ WIDEO Lewandowski o Lidze Narodów: Nie wiem o co chodzi. Dla mnie to nie są mecze o coś

Czy Hiszpania wygra mecz z Anglią?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL