Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Manchesteru UnitedPAP / Matthew Lewis / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru United

Jego majątek to 850 miliardów funtów. Chce kupić Manchester United

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
Mohammad bin Salman, następca tronu Arabii Saudyjskiej, chce kupić Manchester United. Jego rodzina posiada majątek o wartości 850 miliardów funtów.

Takie rewelacje podaje brytyjska gazeta "The Sun", która twierdzi, że Mohammad bin Salman chce stoczyć walkę z konkurentami z Bliskiego Wschodu (właścicielami Manchesteru City są Katarczycy).

Kupno Manchesteru United nie byłoby tanie. Nawet jeśli rodzina Glazerów zgodziłaby się sprzedać klub z Old Trafford to mogłaby zażyczyć sobie 3 mld funtów. Biorąc pod uwagę majątek rodziny królewskiej, nie byłoby z tym najmniejszych problemów. Gazeta pisze, że Arabia Saudyjska chce mocniej wejść w piłkę nożną. Ostatnio dokonała inwestycji w Formułę 1 oraz WWE. Kolejnym celem miałby być futbol.

Czy Glazerowie mając chęć sprzedać Czerwone Diabły? "The Sun" nie potrafi odpowiedzieć, czy przy dobrej ofercie zgodziliby się oddać udziały w Man Utd. W 2005 roku kupili klub za 790 mln funtów. Kibice MU wielokrotnie protestowali przeciwko polityce rodziny Glazerów i nie są zadowoleni z ich rządów.

Gazeta zaznacza, że możliwe, że Glazerowi zgodziliby się sprzedać część akcji, ale tylko do takiego stopnia, że nadal mieliby pełną kontrolę nad klubem. "The Sun" dodaje, że "Arabia Saudyjska zainwestowała już w globalne marki, takie jak Uber i Tesla, ale kupienie United było jak dotąd najbardziej prestiżowym posunięciem".

ZOBACZ WIDEO Kamil Glik: Właśnie w takich momentach rodzi się drużyna. Krytykę trzeba przyjąć

Czy Man Utd zmieni właściciela w ciągu dwóch lat?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL