Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mirosław Hajdo PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Mirosław Hajdo

Fortuna I liga: zmiana trenera w ostatnim zespole tabeli

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Ciąg dalszy roszad trenerskich w klubach Fortuna I ligi. Tym razem z funkcją opiekuna zespołu pożegnał się Mirosław Hajdo, dotychczasowy szkoleniowiec Garbarni Kraków. Zastąpił go Bogusław Pietrzak.

"Zarząd RKS Garbarnia Kraków informuje, że Mirosław Hajdo nie jest już trenerem pierwszoligowej drużyny (...) Trenerowi dziękujemy za owocną, nacechowaną sukcesami, pracę wykonaną przy ul. Rydlówka 23 i życzymy powodzenia w dalszej karierze" - czytamy w komunikacie opublikowanym w poniedziałek przez krakowski klub.

Jednocześnie znany jest już następca. Nowym szkoleniowcem "Brązowych" został Bogusław Pietrzak.Hajdo pracował w Garbarni od września 2014 r. Gdy został zatrudniony w klubie, zespół miał spore problemy z grą w III lidze. Później jednak zanotował dwa awanse. Latem 2018 r. krakowianie znaleźli się na zapleczu Ekstraklasy.

Jednak sezon w Fortuna I lidze nie układa się na razie po myśli fanów Garbarni. Po 13 kolejkach drużyna ma na koncie zaledwie 9 punktów i zamyka tabelę. Szefowie klubu z Małopolski zdecydowali, że czas na zmianę trenera.

Pietrzak - w przeszłości szkoleniowiec m.in. ŁKS Łódź, Pogoni Szczecin i Piasta Gliwice - przez ostatnie 9 lat pracował w chorzowskim Ruchu. Był najpierw trenerem pierwszego zespołu, później pracował z młodzieżą, zajmował się skautingiem, pełnił także rolę menedżera.

Na ławce trenerskiej Garbarni Pietrzak zadebiutuje w spotkaniu z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza (piątek, 19 października).

ZOBACZ WIDEO Robert Lewandowski o taktyce kadry: Jest system, który bardziej nam odpowiada. Myślę, że trener zdaje sobie z tego sprawę

Czy szefowie Garbarni podjęli dobrą decyzję, kończąc współpracę z trenerem Hajdo?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL