WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT / Na zdjęciu: Jerzy Brzęczek i Robert Lewandowski

Niemieckie media: Robert Lewandowski pokłócił się z selekcjonerem reprezentacji Polski

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Gazety i serwisy internetowe w Niemczech piszą o konflikcie na linii Lewandowski - Brzęczek, przytaczając słowa kapitana i selekcjonera polskiego zespołu, które padły po przegranym przez Biało-Czerwonych meczu z Włochami (0:1) w Lidze Narodów.

Zaiskrzyło pomiędzy Robertem Lewandowskim i Jerzym Brzęczkiem po niedzielnym meczu z Włochami (0:1) w Lidze Narodów. Po porażce na Stadionie Śląskim w Chorzowie kapitan naszej drużyny narodowej bardzo krytycznie odniósł się do ustawienia taktycznego polskiego zespołu (bez klasycznych skrzydłowych i z dwójką napastników).

Brzęczek odpowiedział liderowi kadry, że - tu cytat: "Piłkarze są przede wszystkim od tego, by skoncentrować się na wykonywaniu swoich zadań. Takich, jakie są narzucone przez trenera".

Zgrzyt na linii kapitan-trener w ekipie Biało-Czerwonych został odnotowany przez media w Niemczech. Dziennik "Bild" podkreśla, że Lewandowski nie miał oporów przed skrytykowaniem selekcjonera, zarzucając mu to, że system gry z klasycznymi skrzydłowymi bardziej odpowiada kadrowiczom.

"Lewandowski pokłócił się z selekcjonerem reprezentacji Polski" - pisze gazeta i cytuje Brzęczka: "Dziś zawodnicy nie mogą szukać sobie wymówek".


O sprawie informuje też poczytny dziennik "Die Welt". "Lewandowski wchodzi w spór z trenerem narodowym" - czytamy w tytule artykułu nt. nerwowej sytuacji w polskiej drużynie. Z kolei telewizja Sport 1, na swojej stronie internetowej, zauważa że napastnik Bayernu Monachium ostatnio przeżywa wyraźny kryzys i zamiast zastanowić się nad przyczyną, to kłóci się z selekcjonerem Polaków.

ZOBACZ WIDEO Lewandowski o Lidze Narodów: Nie wiem o co chodzi. Dla mnie to nie są mecze o coś

Robert Lewandowski powinien krytykować decyzje selekcjonera?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

    Pokaż więcej komentarzy (3)
    PRZEJDŹ NA WP.PL