WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Michal Nowak / Na zdjęciu: Piotr Zieliński i Mario Rui

Euro 2020: jeszcze nie wszystko stracone. Polacy walczą o rozstawienie

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Polacy spadli do Dywizji B, ale nadal są w grupie drużyn, które będą rozstawione w losowaniu eliminacji Euro 2020. Po piętach jednak depczą nam trzy ekipy.

Reprezentacja Polski ostatnio nie rozpieszcza kibiców. Biało-Czerwoni w trzech meczach Ligi Narodów zdobyli zaledwie jeden punkt (w pierwszym meczu z Włochami). To sprawiło, że podopieczni Jerzego Brzęczka spadli do Dywizji B. Listopadowy pojedynek z Portugalią (ostatni w Dywizji A) będzie jednak niezwykle ważny dla naszej drużyny.

Stawką jest rozstawienie w eliminacjach Euro 2020. Dziesięć najlepszych drużyn zapewni sobie taki przywilej. Polacy nadal mają na to szanse, bo w tabeli wszystkich zespołów Dywizji A zajmujemy dziewiąte miejsce.

Problem w tym, że nawet zwycięstwo z Portugalią nie daje nam gwarancji, że nie wypadniemy poza dziesiątkę. Za naszymi plecami są Niemcy i Chorwaci, którzy, choć także zdobyli jeden punkt, to w LN rozegrają jeszcze dwa mecze.

Tabela Dywizji A bez podziału na grupy.

Miejsce i krajMeczePunktyBilans bramkowy
1. Hiszpania3610-4
2. Szwajcaria369-3
3. Belgia265-1
4. Portugalia264-2
5. Anglia344-4
6. Francja242-1
7. Włochy342-2
8. Holandia234-2
9. Polska313-5
10. Niemcy210-3
11. Chorwacja210-6
12. Islandia301-11


Losowanie Euro 2020 odbędzie się 2 grudnia w Dublinie. Awans do turnieju zapewnią sobie zwycięzcy turniejów finałowych czterech dywizji w Lidze Narodów. To oznacza, że w eliminacjach toczyć się będzie walka o pozostałych dwadzieścia miejsc.

Turniej, który zaplanowany jest za dwa lata, będzie wyjątkowy, bo odbędzie się w dwunastu krajach. Gospodarzami będą Kopenhaga (Dania), Amsterdam (Holandia), Bukareszt (Rumunia), Dublin (Irlandia), Bilbao (Hiszpania), Budapeszt (Węgry), Glasgow (Szkocja), Monachium (Niemcy), Baku (Azerbejdżan), Sankt Petersburg (Rosja), Rzym (Włochy) oraz Londyn (Anglia).

ZOBACZ WIDEO Kamil Glik: Właśnie w takich momentach rodzi się drużyna. Krytykę trzeba przyjąć

Czy Polska zachowa rozstawienie w el. Euro 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (10):

    Pokaż więcej komentarzy (7)
    PRZEJDŹ NA WP.PL