Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krzysztof Piątek (z lewej) i Christian Kouame (z prawej)Getty Images / Paolo Rattini / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek (z lewej) i Christian Kouame (z prawej)

Domenico Criscito przed starciem z Juventusem: To będzie sprawdzian dla Piątka

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Genoa CFC w najbliższej ligowej kolejce Serie A zmierzy się z Juventusem. - Piątek już okazał się wielkim mistrzem, ale to będzie dla niego sprawdzian - powiedział Domenico Criscito, kapitan zespołu.

Domenico Criscito do Włoch powrócił po siedmiu latach spędzonych w Zenicie Sankt Petersburg. Potyczka z Juventusem Turyn będzie więc dla niego równie wyjątkowa, jak dla niektórych jego kolegów z Genoa CFC.

- Będzie dla mnie dużą przyjemnością zobaczyć wielu zawodników, z którymi byłem wcześniej w kontakcie. Potrzebujemy jednak cudu, stoimy w obliczu trudnej sytuacji, w końcu zmierzymy się z mistrzem Włoch, zespołem, który jest jednym z faworytów nie tylko Serie A, ale i Ligi Mistrzów - mówił Domenico Criscito cytowany przez calciomerato.com.

Największe emocje wzbudza oczywiście osoba Cristiano Ronaldo. - Jest idolem wszystkich dzieci, w tym również moich synów Alfreda i Aleksandra, którzy mają już z nim zdjęcie. Spotkaliśmy go podczas pobytu w Dubaju - wyjawił kapitan.

Faworytem spotkania będą mistrzowie Włoch, a dla Krzysztofa Piątka będzie to najtrudniejszy z dotychczasowych rywali. - To kolejny sprawdzian dla niego. Piątek już okazał się wielkim mistrzem, strzelając 13 goli w ośmiu meczach. Znając go, będzie chciał zdobyć kolejną bramkę. Juventus ma jednak najlepszą obronę na świecie - podkreślił Criscito.

Jak na kapitana przystało, zawodnik pochwalił swoich klubowych kolegów i choć ewentualną wygraną z Juve określił mianem cudu, wierzy w swój zespół. - Musimy dać z siebie 200 procent i mieć nadzieję, że rywal będzie miał zły dzień - zakończył.

Spotkanie zostanie rozegrane w najbliższą sobotę o godz. 18:00 w Turynie.

ZOBACZ WIDEO Szczęsny o Piątku i meczu z Włochami

Czy Piątek strzeli bramkę w meczu z Juventusem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL