Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ronaldinho Getty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: Ronaldinho

FC Barcelona chce zerwać współpracę z Ronaldinho

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
FC Barcelona chce zerwać współpracę z Ronaldinho, który jest ambasadorem klubu. Decyzja ma być pokłosiem zachowania Brazylijczyka, który w wyborach prezydenckich w swoim kraju poparł kontrowersyjnego kandydata.

W Brazylii trwają wybory prezydenckie. W pierwszej turze najlepszy okazał się Jair Bolsonaro, lider skrajnej prawicy. Jest tam bardzo popularny, pomimo swoich homofobicznych i bardzo kontrowersyjnych poglądów, m.in. na temat homoseksualistów.

Polityk może liczyć m.in. na poparcie Ronaldinho. Były piłkarz zaapelował kilka dni temu o oddawanie głosów właśnie na Bolsonaro.

To nie spodobało się władzom klubu FC Barcelona, którego Brazylijczyk jest ambasadorem. To jednak wkrótce może się skończyć.

Otóż Duma Katalonii chce zerwać z nim współpracę, ponieważ wartości reprezentowane przez faworyzowanego przez niego polityka są odległe od tych, które liczą się na Camp Nou. Takich słów użył rzecznik mistrza Hiszpanii, Josep Vives.

Ronaldinho jest wciąż idolem dla tysięcy kibiców Barcelony na całym świecie. Piłkarz występował w barwach tego klubu przez pięć lat (2003-2008), czarując swoją bajeczną techniką, dryblingami, ale przede wszystkim golami. W 2006 roku doprowadził drużynę do triumfu w Lidze Mistrzów.

ZOBACZ WIDEO Kamil Glik: Właśnie w takich momentach rodzi się drużyna. Krytykę trzeba przyjąćOglądaj La Liga NA ŻYWO w WP Pilot!

Czy FC Barcelona zerwie współpracę z Ronaldinho?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (9):

 • grolo Zgłoś
  Artykuł p. Tomasza Skrzypczyńskiego jest - jak zwykle ! - [b]nierzetelny[/b] i nieprofesjonalny . Może SF powinno zafundować jemu i takim jak on autorom proste szkolenie z PODSTAWOWYCH
  Czytaj całość
  zasad dziennikarstwa. Pilnie![b]Jeśli opisuje się konflikt to NIE WYSTARCZY przedstawić tylko jedno stanowisko .Pan nawet nie spróbował[/b], panie Tomaszu, choćby w skrócie, dowiedzieć się, DLACZEGO Barcelona uważa, że popieranie Bolsonaro jest złe. Dlaczego jest to sprzeczne z jej wartościami.Być może, gdyby Skrzypczyński wiedział, kim jest Bolsonaro i co sobą reprezentuje, to by nie poprzestał tylko na przypominaniu osiągnięć Ronaldinho. W ten sposób MYLI czytelników, czyli manipuluje opinią publiczną.
  • STAL.G_1771 Zgłoś
   Ciężki temat. Ambasador klubu a piłkarz to 2 różne drastycznie sprawy. Gdyby był aktualnie piłkarzem Barcy to pewnie nic by nie było bo byłaby to jego osobista sprawa kogo faworyzuje,
   Czytaj całość
   jego wybór, jego sprawa ale ambasador klubu sympatyzujący z ugrupowaniem politycznym o takich a nie innych poglądach raczej nie jest mile widziany w tak poważnej roli co widać w powyższym artykule. Barca jako klub europejski ceni sobie równość każdego człowieka bez podziałów na kolor skóry czy też orientację ponieważ jak każdy szanujący się klub zabiega o względy kibica każdej maści i ceni go jaki by on nie był i w sumie dobrze i ma rację a takie poparcie jakiego udziela Roni jako ambasador tego wielkiego, zasłużonego i bardzo utytułowanego klubu udzielający poparcia skrajnej prawicy, która kogoś dyskryminuje robi zły PR i niszczy to na co klub tak ciężko pracuje i przeczy ich wartością stąd taki werdykt jak czytamy powyżej. Wg mnie nie bronią Roniemu kogokolwiek popierać bo jest wolnym człowiekiem i ma prawo wyboru ale to szkodzi ich wizerunkowi i na koniec w ostatecznym rozrachunku może się okazać i tu jest najbardziej kluczowa kwestia, ubytek w kasie klubowej z wpływów biletowych, marketingu na szeroką skalę itp. itd. może się okazać znaczący. Innymi słowy piękne gadki i piękne wartości ale i tak zawsze na końcu chodzi o pieniądze ;)
   • Waldek NY Zgłoś
    Super gosc brawo Ronaldinio !!!!
    Wszystkie komentarze (9)

    Komentarze (9)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL