WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Patrick McDermott / Na zdjęciu: Wayne Rooney

Wayne Rooney odgrodzi się murem. Wszystko ze strachu przed kolejnym włamaniem

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Były kapitan reprezentacji Anglii buduje nowy dom. Żeby powstrzymać intruzów przed wejściem do środka, ma zamiar odgrodzić się 9-metrowym murem.

Wayne Rooney podjął spore wyzwanie, postanowił wybudować nowy dom dla swojej rodziny. Rezydencja jest warta 20 milionów funtów, a piłkarz otrzymał pozwolenie na postawienie ogrodzenia, żeby powstrzymać ludzi do wejścia na 40-akrowy teren z pobliskiej ulicy.

Planiści stwierdzili, że proponowana przez Rooney'a ściana jest za wysoka i mogłaby zagrozić spójności i integralności całego obszaru. Plan został zmieniony i zaakceptowany.

Dziennikarze "The Sun" zażartowali, że to sytuacja podobna do tej z Donaldem Trumpem, który chciał postawić barierę na granicy USA z Meksykiem. 

Plan postawienia tak wysokiego ogrodzenia jest efektem zdarzeń, do których doszło w sierpniu 2016 roku. Kiedy Rooney rozgrywał mecz, włamano się do jego domu. Przez co żona Coleen od tej pory martwiła się o bezpieczeństwo dzieci.

- Przedstawiono skromniejszą, zmienioną propozycję, która jest uznawana za akceptowalną przy jednoczesnym zapewnieniu ochrony - wyjawił Adam Barnes, rzecznik prasowy East Cheshire Council.

Rooney otrzymał już pozwolenie na budowę podziemnego bunkra przy wejściu do swojej posiadłości z powodu obaw przed kolejnym włamaniem. Chce jeszcze postawić dodatkowy budynek, w którym będzie monitoring, kuchnia i toaleta dla ochroniarza oraz bezpieczne miejsce odbioru poczty.

Dach posiadłości będzie pokryty trawą, dzięki czemu wtopi się w otoczenie.

ZOBACZ WIDEO: Bundesliga: Popis Luki Jovicia! 5 goli w jednym meczu [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Wayne Rooney to najlepszy angielski piłkarz ostatniej dekady?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL