WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Twitter / Twitter / W wyniku awarii w rzymskim metrze, rannych zostało 20 kibiców

Awaria w rzymskim metrze przed meczem LM. 24 kibiców CSKA rannych

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Do awarii schodów doszło na jednej ze stacji metra w Rzymie. Ucierpiało co najmniej 24 kibiców CSKA Moskwa, w tym pięciu poważnie, podróżujących na mecz Ligi Mistrzów z Romą.

Na mecz trzeciej kolejki grupy G Ligi Mistrzów AS Roma - CSKA Moskwa udało się ze stolicy Rosji kilkuset kibiców. Już jednak przed meczem kilkunastu z nich przydarzyła się bardzo przykra sytuacja.

Otóż na stacji "Repubblica" w rzymskim metrze doszło do awarii schodów, gdy akurat stali na nich fani CKSA. Schody nagle ruszyły z zawrotną prędkością i ludzie wpadali na siebie. Film z awarii trafił do sieci.


Jak informuje "Daily Mirror", ucierpiało co najmniej 24 fanów moskiewskiej drużyny, w tym ośmiu poważnie, którzy podróżowali w kierunku Stadio Olimpico. Włoska agencja "ANSA" dodaje z kolei, że rosyjscy fani doznali urazu nóg. Jednemu z nich ma grozić nawet amputacja stopy.

Ponadto ich zdaniem całą sytuację spowodowali właśnie kibice CKSA, którzy mieli znajdować się pod wpływem alkoholu. Mają też o tym świadczyć najnowsze fotografie z miejsca wypadku.


Do internetu trafiły też zdjęcia z miejsca wypadku, gdy w pobliżu nie było już podróżnych.

W pobliżu stacji wstrzymano też ruch, pojawiły się tam karetki pogotowia oraz tamtejsi karabinierzy.

Spotkanie AS Roma - CSKA Moskwa rozpoczęło się o godz. 21:00.

ZOBACZ WIDEO: Serie A: Genoa zatrzymała Juventus, sensacja w Turynie [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL