Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dariusz MioduskiGetty Images / Bartłomiej Zborowski / Na zdjęciu: Dariusz Mioduski

Gigantyczna dziura w budżecie Legii Warszawa. Dariusz Mioduski wyłoży nawet 30 mln zł

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Po braku awansu do fazy grupowej europejskich pucharów Legia Warszawa poniosła duże straty. Dziura w budżecie mistrzów Polski wynosi około 40 milionów. Załata ją właściciel Dariusz Mioduski.

Po raz drugi z rzędu Legia Warszawa nie wywalczyła awansu do fazy grupowej europejskich pucharów. W tym sezonie najlepszy polski zespół najpierw przegrał w eliminacjach Ligi Mistrzów ze słowackim Spartakiem Trnava, a następnie z walki o Ligę Europy Legię wyeliminował luksemburski Football 1991 Dudelange.

Brak awansu do tych rozgrywek wiąże się z dużymi stratami finansowymi. Budżet mistrzów Polski tworzony był z założeniem gry w fazie grupowej europejskich pucharów. Legia miałaby wtedy zysk z biletów, a także ze sprzedaży praw telewizyjnych. Do tego dochodzą premie od UEFA. Dziura w planie finansowym wynosi 40 milionów złotych.

Dzięki cięciom wydatków Legia zaoszczędziła 10 milionów złotych. To efekt odłożenia w czasie inwestycji w kilka innowacyjnych projektów informatycznych i digitalowych. - Spowalnia to rozwój w kierunku standardów z najlepszych europejskich klubów. I przyznaję, że mocno nad tym ubolewamy - powiedział w rozmowie ze sport.pl Łukasz Sekuła, członek zarządu Legii, który jest odpowiedzialny za finanse.

Co z pozostałą brakującą kwotą? Sekuła uspokoił kibiców mistrzów Polski. - Właściciel klubu, czyli Dariusz Mioduski podjął decyzję o dofinansowaniu Legii. Zadeklarował, że dołoży z własnych środków brakujące 20-30 mln zł - dodał Sekuła.

Sytuacja finansowa Legii nie odbija się na pierwszym zespole. Zawodnicy w terminie otrzymują wynagrodzenia, a przesunięcia w płatnościach dotyczą głównie premii. Do tego jak zapewnił Sekuła, Legia zimą nie musi sprzedawać swoich najlepszych piłkarzy, by ratować finanse.

ZOBACZ WIDEO: Serie A: Napoli zbliżyło się do Juventusu. Pewne zwycięstwo drużyny Polaków [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Legia Warszawa zostanie mistrzem Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (26):

Wszystkie komentarze (26)

Komentarze (26)

×
    Wszystkie komentarze (26)
    PRZEJDŹ NA WP.PL