Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Zbigniew BoniekAgencja Gazeta / Jan Rusek / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek

Rekordowe przychody PZPN. Tyle jeszcze nigdy nie zarobił

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Blisko 240 miliony złotych mają wynosić przychody Polskiego Związku Piłki Nożnej w 2019 roku. Na wtorkowym zjeździe rekordowy w historii związku budżet ma zostać zatwierdzony.

We wtorek w Warszawie odbędzie się zjazd sprawozdawczy Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jednym z punktów obrad będzie zatwierdzenie budżetu związku na najbliższy rok.

Jak informuje "Przegląd Sportowy", będzie on rekordowy w historii PZPN. Otóż w 2019 roku przychody mają wynieść 239 mln 970 tysięcy złotych. Takiej kwoty związek jeszcze nigdy nie zarobił. Tak wysoka suma jest związana przede wszystkim z reprezentacją Polski.

Zyski z drużyny oraz związane z nią kontrakty telewizyjne i sponsorskie przyniosą aż 119 mln złotych. Następne duże kwoty wygeneruje sprzedaż biletów na mecze kadry, bo 24 mln złotych. Z kolei wpływy z umów bukmacherskich siedem milionów, a 12 profity z przyjmowania w Polsce zagranicznych drużyn.

Dodajmy, że w 2016 roku związek, którego prezesem od sześciu lat jest Zbigniew Boniek, zarobił 232 miliony, co było związane z udanym występem reprezentacji na mistrzostwach Europy. Już rok później wpływy wyniosły mniej, bo 208 mln złotych.

Dodajmy, że wybory nowych władz PZPN odbędą się w 2020 roku.

ZOBACZ WIDEO Napoli cudem uratowało remis. Przeciętny mecz Polaków [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL