Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marek Wleciałowski Newspix / Irek Dorożański / Na zdjęciu: Marek Wleciałowski

Marek Wleciałowski ma zostać trenerem Ruchu Chorzów

Michał Piegza
Michał Piegza
W Ruchu Chorzów dojdzie do zmiany trenera. Dariusza Fornalaka ma zastąpić Marek Wleciałowski, który ostatnio pracował w Piaście Gliwice. Szkoleniowiec w sezonie 2006/07 wprowadził Niebieskich do ekstraklasy.

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, nowym trenerem II-ligowego Ruchu Chorzów ma zostać Marek Wleciałowski. Szkoleniowiec na stanowisku zastąpi Dariusza Fornalaka, który przy Cichej pracował od kwietnia 2018 roku.

Wleciałowski na Cichą wraca po jedenastu latach. 48-letni trener to były zawodnik Ruchu, który w Chorzowie jako pierwszy szkoleniowiec pracował od stycznia 2006 roku do czerwca 2007. Wówczas na stanowisku zastąpił... Dariusza Fornalaka. Trener wprowadził w sezonie 2006/2007 Niebieskich do ekstraklasy, a następnie zrezygnował z posady.

Ostatnio Marek Wleciałowski pracował w Piaście Gliwice jako asystent Waldemara Fornalika. Jako pierwszy trener był zatrudniony w Górniku Zabrze, a także Piaście. W latach 2012-2013 był asystentem selekcjonera reprezentacji Polski Waldemara Fornalika.

Po 16. kolejce w II lidze, mający walczyć o awans do Fortuna I ligi Ruch, ma zaledwie dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. Do miejsca premiowanego awansem Niebiescy tracą 9 punktów, ale mają jeden rozegrany mecz więcej od 3. Radomiaka Radom.

ZOBACZ WIDEO Lazio zdemolowane na własnym boisku. Fantastyczny Icardi! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Marek Wleciałowski jest w stanie wyciągnąć zespół ze sportowego kryzysu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL