Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marek WleciałowskiNewspix / Irek Dorożański / Na zdjęciu: Marek Wleciałowski

Ruch Chorzów ma nowego trenera. Do klubu wrócił Marek Wleciałowski

Robert Czykiel
Robert Czykiel
II-ligowy Ruch Chorzów postanowił zakończyć współpracę z Dariuszem Fornalakiem. Teraz drużynę będzie prowadzić Marek Wleciałowski. O prowadzonych rozmowach ze szkoleniowcem informowaliśmy już w środę.

Po szesnastu kolejkach Ruch Chorzów zajmuje dopiero trzynaste miejsce w II lidze. Kibice są rozczarowani wynikami i od dłuższego czasu domagali się zmiany trenera. Ich zdaniem to Dariusz Fornalak jest głównym winowajcą słabej postawy "Niebieskich" w tym sezonie.

Klub z Cichej uznał, że przyszedł czas na zmiany. W środę jako pierwsi informowaliśmy, że nowym trenerem zostanie Marek Wleciałowski. W tym dniu zrezygnował on z posady asystenta Waldemara Fornalika w Piaście Gliwice. W czwartek rano Ruch oficjalnie potwierdził wcześniejsze doniesienia.

- Z dniem 1 listopada, nowym trenerem pierwszej drużyny Ruchu został Marek Wleciałowski. Zastąpił na tym stanowisku Dariusza Fornalaka, który prowadził Niebieskich od 5 kwietnia. Przyczyną decyzji były niezadowalające rezultaty osiągane przez pierwszą drużynę Ruchu - czytamy na oficjalnej stronie klubu.

Wleciałowski podpisał dwuletni kontrakt. W Ruchu spędził większą część zawodowej kariery. Najpierw był piłkarzem, potem trenerem, a także asystentem Fornalika.

ZOBACZ WIDEO Napoli cudem uratowało remis. Przeciętny mecz Polaków [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Wleciałowski utrzyma Ruch w II lidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL