Najnowsze Wyniki/Kalendarz
logo FIFAGetty Images / Matthias Hangst / Staff / Na zdjęciu: logo FIFA

Premier Bułgarii: Kraje bałkańskie mogą ubiegać się o organizację piłkarskich MŚ 2030

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Premier Bułgarii, Bojko Borisow, zapowiedział działania, zmierzające do powstania wspólnej kandydatury Serbii, Grecji, Rumunii i Bułgarii w walce o prawo organizacji mundialu w 2030 r.

- Tak jak Bułgaria i Włochy były gospodarzami tegorocznych mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn, to teraz cztery kraje - Serbia, Grecja, Rumunia i Bułgaria - mogą ubiegać się o organizację mistrzostw świata w piłce nożnej w 2030 r. - zapowiedział premier Bułgarii, Bojko Borisow, podczas czterostronnego szczytu krajów bałkańskich w Warnie.

Pomysł zgłoszenia wspólnej kandydatury z Bałkanów brzmi interesująco, chociażby z powodu tego, że do tej pory żadne z państw bałkańskich nie było gospodarzem piłkarskiego mundialu.

O prawo organizacji finałów mistrzostw świata w 2030 r. prawdopodobnie ubiegać się też będą: Argentyna, Urugwaj i Paragwaj (wspólna kandydatura), Wielka Brytania razem z Irlandią, a także koalicja trzech afrykańskich państw - Algieria, Moroko i Tunezja.

Przypomnijmy, że najbliższy mundial zostanie rozegrany w Katarze w 2022 r., chociaż FIFA sonduje możliwość rozegrania tego turnieju też w innych państwach Bliskiego Wschodu - więcej TUTAJ). MŚ 2026 odbędą się natomiast na stadionach USA, Kanady i Meksyku.

Decyzję o wyborze organizatora MŚ 2030 poznamy najwcześniej w 2022 r., przed pierwszym meczem mistrzostw w Katarze.

ZOBACZ WIDEO Fantastyczna bramka Suso. Piątek bez gola. AC Milan pokonał Genoę [ZDJĘĆIA ELEVEN SPORTS]

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL