Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Joao Nunes WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Joao Nunes

Niecodzienna sytuacja na murawie w Poznaniu. Piłkarz Lechii zaskoczył wielu

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Ze względu na stuleciu odzyskania przez Polskę niepodległości przed meczami 14. i 15. kolejki Lotto Ekstraklasy odgrywany jest hymn RP. Podobnie było w Poznaniu, gdzie podczas Mazurka Dąbrowskiego wielu zaskoczyło zachowanie piłkarza Lechii Gdańsk.

Mowa o Joao Nunesie. Portugalczyk, grający dla Lechii Gdańsk, odśpiewał polski hymn. To rzadko spotykana na ligowych boiskach sytuacja, by obcokrajowiec znał słowa narodowego hymnu kraju, w którym występuje. 

Obrońca miał jednak sporo czasu, by dobrze nauczyć się języka polskiego. Do Lechii Nunes trafił w 2016 roku jako wychowanek Benfiki Lizbona. Tym samym nad Wisłą jest już ponad dwa lata i na tyle dobrze opanował język, że był w stanie nauczyć się słów narodowego hymnu. Zachowanie Portugalczyka spotkało się z pozytywną reakcją. W mediach społecznościowych szybko pojawiły się wpisy chwalące Portugalczyka.

Do tej pory w barwach Lechii Gdańsk, w Lotto Ekstraklasie, Nunes rozegrał 61 spotkań, w tym 8 pojedynków w bieżącym sezonie. 

Starcie Lecha z trójmiejską drużyną zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Piotra Stokowca 1:0. Hymn narodowy odgrywany jest przed każdym meczem 14. i 15. kolejki Lotto Ekstraklasy ze względu na obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

ZOBACZ WIDEO Genoa zdemolowana przez Inter. Piątek zmiennikiem [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL