WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / ALEKSANDER MAJDANSKI / Na zdjęciu: Anna Lewandowska

Anna Lewandowska wygrała ranking "Bilda". Polka królową WAGs w Niemczech

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Po konflikcie na linii Niko Kovac - Lisa Mueller "Bild" sporządził ranking najbardziej wpływowych WAGs w Niemczech. W zestawieniu najlepsza okazała się Anna Lewandowska, żona Roberta Lewandowskiego.

"Bild" opublikował listę Top 10 WAGs niemieckiego futbolu. Żony i partnerki piłkarzy ocenił w czterech kategoriach. Sprawdzono: czynnik sportowy, czynnik społeczny (aktywność w social media), czynnik "glamour" oraz czynnik mocy, czyli wpływ na partnera-piłkarza i jego karierę.

Najlepsza w zestawieniu okazała się Anna Lewandowska, która we wszystkich czterech kategoriach otrzymała ocenę "hoch", czyli "wysoka". W sporcie, w przeciwieństwie do wielu innych partnerek, nie chodzi tylko na siłownię, ale ma sukcesy w karate i jest trenerką fitness.

"W Polsce jest super gwiazdą, lubi pokazywać to, co ma. Zwłaszcza sześciopak" - czytamy w "Bildzie" o tym, jak bardzo "glamour" jest partnerka Roberta Lewandowskiego. Nie ulega wątpliwości również popularność Polki w social mediach, na Instagramie obserwują ją 2 miliony ludzi, a ona sama daje nie tylko wskazówki dotyczące ćwiczeń i zdrowego odżywiania, ale również pokazuje urywki z życia codziennego.

"Na pewno ma wpływ na karierę męża. Opracowuje dla niego plan fitness oraz odżywiania. Pojawiały się pogłoski w Hiszpanii, że naciskała na zmianę klubu. Za granicą mogłaby nadal zwiększać swoją wartość rynkową" - napisano o Lewandowskiej i jej sile oddziaływania na karierę partnera.

Fot. bild.deFot. bild.de

Na drugim miejscu w zestawieniu "Bilda" znalazła się Ann-Kathrin Goetze, żona gwiazdy Borussii Dortmund. Jest projektantką mody, ma własną kolekcję bikini, widywana jest na czerwonych dywanach. Ze sportem ma jednak niewiele wspólnego i w tej kategorii została nisko oceniona.

Na najniższym stopniu podium odnotowano Shangę Forsberg, żonę Emila Forsberga, zawodnika RB Lipsk. Partnerka piłkarza została oceniona wysoko w sporcie (była piłkarką), glamour (lubi pokazywać drogie marki) oraz we wpływie na karierę męża. Jeżeli zyska więcej w mediach społecznościowych, to wtedy stanie się godną przeciwniczką dla polskiej WAG.

Dopiero na czwartym miejscu sklasyfikowano Lisę Mueller, sprawczynię niedawnego zamieszania. Sama jest sportsmenką, zajmuje się jeździectwem. Jednak nie korzysta z uroku bycia żoną gwiazdy piłki nożnej, nie ma też zbyt wielu obserwujących. Z wyjątkiem wpisu na temat Kovaca, raczej nie angażuje się w karierę męża.

Na kolejnych pozycjach znalazły się: Izabel Goulart (narzeczona Kevina Trappa), Cathy Hummels (żona Matsa Hummelsa), Laura Wontorra (żona Simona Zollera), Ina Aogo (żona Dennisa Aogo), Mirjana Zuber (żona Stevena Zubera) oraz Lilli Hollunder (żona Rene Adlera).

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: piękna przewrotka. W meczu kobiet!

Czy Anna Lewandowska jest najbardziej rozpoznawalną polską WAG?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

    Pokaż więcej komentarzy (3)
    PRZEJDŹ NA WP.PL