WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Valerio Pennicino / Na zdjęciu: Roberto Mancini

Football Leaks znowu szokuje. Podwójny kontrakt dla Manciniego

Maciej Siemiątkowski
Maciej Siemiątkowski
- Kiedy City chce zawodnika, cena nie gra roli - piszą demaskatorzy z Football Leaks na łamach "Der Spiegel". Tym razem ujawniono dane o działalności klubu i bardzo dziwnym kontrakcie Roberto Manciniego.

Brak jednej umowy. Zamiast niej są dwie: jedna zawarta z Manchester City a druga z firmą Al Jazira Sports and Cultural Club. Właściciel angielskiego klubu tak skonstruował kontrakt z Roberto Mancinim, żeby ominąć zasady Finansowego Fair Play. Umowa z klubem dawała Włochowi zarobki w wysokości 1,45 mln funtów, a ze spółką szejka Mansoura 1,75 mln funtów. Mancini pracował w Manchesterze City w latach 2009-2013.

Demaskatorzy z Football Leaks na łamach niemieckiego "Der Spiegel" ujawnili jeszcze inne fakty z działalności Obywateli. Działacze klubu byli mocno zdeterminowani, by pozyskać w 2015 roku Kevina De Bruyne. - Nakładamy na nich coraz większą presję i wierzę, że się uda... nawet wbrew ich woli. Wolfsburg (Volkswagen) mówi, że nie chcą pieniędzy! - raportował Ferran Soriano, dyrektor generalny Manchesteru City. Ostatecznie Obywatele dopięli swego i ściągnęli belgijskiego pomocnika za 75 milionów euro. 

Klub nie ma problemów, by wydawać takie kwoty na piłkarzy. Z publikacji na łamach "Der Spiegel" dowiadujemy się, że na samych prawach do transmisji Manchester City zarobił w minionym sezonie 170 mln euro. Z kolei w ciągu ostatnich dziesięciu lat Szejk Mansour zainwestował w klub 2 mld euro. 

Teraz Manchester City to wielka marka, która zaczyna przynosić dochody. - Zespół staje się rentowny, ale wynika to też z tego, że w przeszłości łamano zasady - piszą ludzie z Football Leaks. Organizacja podkreśla także globalizm klubu. Teraz City Football Club (CFC) posiada swoje kluby w Europie (Manchester), Ameryce Północnej (Nowy Jork) i Australii (Melbourne). Do tego grupa współpracuje z klubami w Hiszpanii, Urugwaju, Japonii oraz w Skandynawii i Afryce. Zespoły z grupy CFC mogą ze sobą swobodnie współpracować. Największy plus? Brak podatków od zysków z transferów między partnerskimi klubami.

ZOBACZ WIDEO Piękny gol Dybali. Juventus pokonał Cagliari [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy publikacje Football Leaks zmienią coś w światowej piłce?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL