Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Giorgio Chiellini uhonorowany przez działaczy włoskiej federacji z okazji 100 meczu w reprezentacji East News / MARCO BERTORELLO/AFP / Na zdjęciu: Giorgio Chiellini uhonorowany przez działaczy włoskiej federacji z okazji 100. meczu w reprezentacji

PZPN nie uhonorował Lewandowskiego przed meczem LN. Włosi pokazali, że można

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Przed meczem Polski z Portugalią (2:3) w Lidze Narodów Robert Lewandowski nie mógł odebrać nagrody za 100. występ w kadrze. W przypadku Giorgio Chielliniego nie było z tym żadnego problemu.

Włoski związek Federazione Italiana Giuoco Calcio (FIGC) pokazał PZPN-owi, że pomimo zaleceń UEFA można uhonorować zawodnika przed meczem Ligi Narodów.

W sobotę (17 listopada) Włosi zmierzyli się z Portugalią w ramach rozgrywek LN, a przed spotkaniem na Stadio Giuseppe Meazza w Mediolanie Giorgio Chiellini odebrał z rąk Gabriele Graviny (prezydenta FIGC) pamiątkową figurkę za 100. występ w zespole narodowym (patrz zdjęcie z ceremonii). Chiellini został siódmym włoskim reprezentantem w elitarnym "Klubie 100".


Sytuacja musi budzić kontrowersje, ponieważ przed październikowym meczem Polska - Portugalia (2:3) w Chorzowie nie można było uhonorować Roberta Lewandowskiego, który - podobnie jak w sobotę Chiellini - rozgrywał swój setny mecz w barwach narodowych. PZPN zasłaniał się wówczas regulaminem UEFA - więcej TUTAJ.

- Nie planujemy takiej ceremonii ze względu na to, że jest to mecz w ramach rozgrywek UEFA i obowiązuje odpowiedni regulamin. Mamy to jednak w planach, zarówno Kubę (Błaszczykowskiego, którego występ nr 100 przypadł na potyczkę z Senegalem na mundialu w Rosji - przyp. red.), jak i Roberta chcemy uhonorować przed listopadowym meczem towarzyskim w Gdańsku (z Czechami - przyp. red.). Będą patery i specjalne koszulki - tłumaczył wtedy Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy PZPN.

ZOBACZ WIDEO Robert Lewandowski: Obrona gra ciągle w nowym ustawieniu. To wpływa na całą drużynę

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL