Najnowsze Wyniki/Kalendarz
East News / Greg Sirc / Splash News / Na zdjęciu: Paul Gascoigne

Oskarżony o napaść seksualną. Paul Gascoigne stanie przed sądem

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Na 11 grudnia sąd wyznaczył termin rozprawy byłego reprezentanta Anglii w piłce nożnej, Paula Gascoigne'a. Gwiazdor futbolu jest oskarżony o przestępstwo na tle seksualnym.

"Były reprezentant Anglii w piłce nożnej, Paul Gascoigne, został oskarżony o napaść seksualną na kobietę podróżującą pociągiem relacji York - Durham w sierpniu 2018 roku" - poinformowała w poniedziałek (19 listopada) brytyjska telewizja "Sky News".

20 sierpnia 51-letni Gascoigne został zatrzymany przez policję na stacji kolejowej w Durham (w północno-wschodniej Anglii), po tym jak jedna z pasażerek twierdziła, że w pociągu była molestowana przez byłego sportowca - więcej TUTAJ. Po złożeniu zeznać Gascoigne został zwolniony z aresztu, ale musiał czekać na rozwój dochodzenia, które wszczęto przeciwko niemu.

Ostatecznie prokuratura zdecydowała się oskarżyć go o napaść seksualną. - Rozprawa przed sądem Newton Aycliffe Magistrates' Court odbędzie się 11 grudnia - powiedziała rzecznik brytyjskiej policji.

Popularny "Gazza" rozegrał w reprezentacji Anglii 57 meczów (w latach 1988-98), w których strzelił 10 bramek. Były zawodnik m.in. Newcastle United, Tottenham Hotspur, Lazio Rzym i Glasgow Rangers jeszcze w trakcie kariery sportowej borykał się z uzależnieniem od alkoholu. Później przez wiele lat leczył się psychiatrycznie.

ZOBACZ WIDEO "Piłka z góry". Największy wygrany meczu z Czechami. "Miało być jak zawsze, a pokazał się z dobrej strony"

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL