Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jens Lehmann Getty Images / Na zdjęciu: Jens Lehmann

Problemy podatkowe Jensa Lehmanna

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Były bramkarz m.in. Arsenalu, Borussii Dortmund i reprezentacji Niemiec Jens Lehmann wpadł w kłopoty z prawem. 49-latek miał unikać płacenia podatków przez kłamstwo ws. miejsca zamieszkania.

Niemiecka gazeta "Handelsblatt" opublikowała artykuł, w którym oskarża Jensa Lehmanna o kłamstwo w zeznaniu podatkowym.

Były bramkarz reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów miał zarejestrować swoją działalność gospodarczą nie w Niemczech, ale w Stanach Zjednoczonych. Ponadto podał jako miejsce zamieszkania New Jersey, a nie Dortmund. Dom w Westfalii miał wynajmować.

Śledztwo urzędników miało jednak pokazać, że dokument o wynajmie domu jest nieprawdziwy, a ponadto 49-latkowi zrobiono zdjęcia, gdy wraz z rodziną przebywał w tym mieszkaniu.

Według dokumentów, do jakich dotarli niemieccy dziennikarze, Lehmann miał w sposób oczywisty kłamać aby uniknąć płacenia podatków.

Co na to były zawodnik m.in. Borussii i Arsenalu? - Oświadczam, że nigdy nie łamałem prawa i zapowiadam podjęcie kroków prawnych przeciwko gazecie, która opublikowała ten artykuł - ogłosił były reprezentant Niemiec. - Każdy, z kim pracowałem może zaświadczyć, że kieruję się w swoim życiu uczciwością - dodał.

Lehmann zakończył karierę w 2011 roku.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: "Baby Schwarzenegger". 5-latek z Czeczenii robi furorę

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL