Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adam NawałkaGetty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: Adam Nawałka

Wysoka pensja Adama Nawałki. Były selekcjoner zrezygnował z części swojego sztabu

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Aż 150 tysięcy złotych miesięcznie ma zarabiać Adam Nawałka jako trener Lecha Poznań. Były selekcjoner zrezygnował z czterech osób ze swojego sztabu, z którym współpracował w reprezentacji Polski.

Negocjacje pomiędzy działaczami Lecha Poznań i Adamem Nawałką trwały trzy tygodnie. Obie strony doszły do porozumienia, a były selekcjoner umowę ma podpisać w poniedziałek. Kontrakt ma obowiązywać do końca sezonu 2020/2021. Nawałka może liczyć na pensję w wysokości 150 tysięcy złotych miesięcznie. Tak wielkich pieniędzy w Lechu nie zarabiał żaden szkoleniowiec.

Jak wynika z informacji sport.pl, Nawałka chciał, by w Poznaniu współpracował z nim ośmioosobowy sztab. Ostatecznie obie strony zgodziły się na cztery osoby. Są to asystenci Bogdan Zając i Jarosław Tkocz, terapeuta ruchowy Stanisław Gadziński oraz trener mentalny Paweł Frelik. Doradcą będzie odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne Remigiusz Rzepka.

Nawałka zrezygnował z zatrudnienia pracującego w Górniku Zabrze fizjoterapeuty Bartłomieja Spałka, analityka Dawida Zajączkowskiego oraz zatrudnionego w Koronie Kielce Gerarda Juszczaka.

Były selekcjoner reprezentacji Polski miał zapewnić sobie prawo weta przy decyzjach dotyczących transferów. Za funkcjonowanie pionu sportowego odpowiadać mają Piotr Rutkowski i Tomasz Rząsa. Nowy trener Lecha - podobnie jak podczas pracy w kadrze - ma nie udzielać wywiadów. Jego jedynymi aktywnościami medialnymi mają być konferencje prasowe i przedmeczowe rozmowy.

[b]ZOBACZ WIDEO Kszczot trzyma kciuki za Kubicę: Wierzyłem, że wróci. Teraz najważniejsza jest stabilizacja.

[/b]

Czy pod wodzą Adama Nawałki Lech Poznań awansuje do europejskich pucharów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (10):

Wszystkie komentarze (10)

Komentarze (10)

PRZEJDŹ NA WP.PL