WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / Fernando Alvarado / Na zdjęciu: Gerard Pique

Gerard Pique ukarany przez sąd. Musi zapłacić grzywnę

Jakub Artych
Jakub Artych
Gerard Pique nie uniknął wysokiej grzywny. Za jazdę bez ważnego prawa jazdy, wychowanek Barcelony otrzymał karę 48 tysięcy euro.

Problemy byłego już reprezentanta Hiszpanii zaczęły się 31 sierpnia, kiedy uczestniczył w wypadku drogowym. Podczas kontroli hiszpańskiej policji okazało się, że stoper jeździ bez ważnego prawa jazdy. 31-latek przekroczył dozwolony limit punktów karnych, przez co powinien udać się na dodatkowy kurs.

Gerard Pique w poniedziałek rano przed sądem przyznał się do winy i zaakceptował karę 48 tysięcy euro grzywny. Warto zaznaczyć, iż to już nie pierwszy raz kiedy Pique ma problemy z prawem. W 2017 roku został ukarany mandatem (sumy nie podano w mediach) oraz sześcioma punktami karnymi.


W 2014 roku w mediach głośno było o zachowaniu Pique, który zwyzywał pracowników Guardia Urban (straż miejska w Barcelonie) za to, że ci wypisywali mandat jego bratu. Sprawa zakończyła się w sądzie, który nałożył na reprezentanta Hiszpanii karę grzywny w wysokości 10,5 tys. euro.

Pique jest wychowankiem FC Barcelona. W drużynie występuje nieprzerwanie od 2008 roku. Łącznie rozegrał dla klubu 464 mecze, w których strzelił 40 bramek oraz zaliczył 9 asyst. Jest jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy w Barcelonie.

ZOBACZ WIDEO Wpadka Romy i wymarzony debiut nowego trenera Udinese [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL