Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adam NawałkaPAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: Adam Nawałka

Adam Nawałka z prawem weta. To on będzie miał ostatnie zdanie przy transferach Lecha Poznań

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Zatrudnienie Adama Nawałki nie ograniczy poważnie roli skautingu Lecha, choć to trener będzie miał decydujące zdanie przy wyborze nowych zawodników.

- Podpisując kontrakt trener Nawałka wszedł w struktury największego klubu w Polsce - oznajmił dyrektor sportowy Kolejorza, Tomasz Rząsa. Wszystkich jednak nurtuje kwestia podziału kompetencji przy zmianach kadrowych. Dotąd spekulowano, że były selekcjoner chciałby mieć bardzo dużą autonomię.

- To oczywiste, że szkoleniowiec chce uczestniczyć w procesie doboru i rozwoju piłkarzy. Jeśli chodzi o koordynację działań, to będą się odbywać systematyczne spotkania z działem skautingu. Trener zyskuje też ważny głos w komitecie transferowym i ma prawo weta. Zatem jeśli nie będzie chciał któregoś z wyselekcjonowanych zawodników, klub go nie sprowadzi. Przewidujemy ponadto ścisłą współpracę z akademią oraz zajęcia indywidualne - wyjaśnił Rząsa.

Sam Nawałka sprawia wrażenie zadowolonego z takiej formuły współpracy. - W tak dużych klubach jak Lech istnieją pewne procedury związane z codziennym funkcjonowaniem i ja to w pełni rozumiem - podkreślił.

Dlaczego rozmowy z byłym selekcjonerem reprezentacji Polski trwały tak długo? Toczyły się trzy tygodnie - od momentu gdy 4 listopada zwolniono Ivana Djurdjevicia. - Zainteresowanie mediów było olbrzymie, ale wybieraliśmy najważniejszą osobę w pionie sportowym Lecha. To było bardzo odpowiedzialne zadanie, które wymagało skupienia, przemyślenia, a na samym końcu negocjacji. Chcieliśmy podjąć najlepszą decyzję - stwierdził Rząsa.

Jak się okazuje, Nawałka był priorytetem władz Kolejorza. - Od początku upatrywaliśmy w nim głównego kandydata. Chcieliśmy kogoś z bogatym doświadczeniem na arenie krajowej i międzynarodowej, Polaka, który swoją charyzmą i zacięciem do pracy zarazi całą drużynę. Po ciężkich negocjacjach możemy być zadowoleni, że właśnie zaczynamy współpracę - dodał dyrektor sportowy.

ZOBACZ WIDEO Serie A: Gol Krzysztofa Piątka na wagę derbowego remisu [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy współpraca Adama Nawałki ze skautingiem Lecha będzie się układać harmonijnie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL