WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / PIOTR KUCZA/FOTOPYK / Na zdjęciu: Jerzy Brzęczek

"Priorytet to pierwsza reprezentacja". Brzęczek zainteresowany piłkarzami kadry U-21

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Jerzy Brzęczek, Czesław Michniewicz i Jacek Magiera w grudniu mają się porozumieć w kwestii powołań do kadry. - Jest czterech-pięciu zawodników, których cały czas obserwujemy - mówi selekcjoner pierwszej reprezentacji.

- Jest czterech-pięciu zawodników, których cały czas obserwujemy. Są na naszej liście i chcieliśmy ich powołać, ale ustaliliśmy z trenerem Michniewiczem, że zagrają w barażach do mistrzostw Europy (z Portugalią - przyp. red.) - zdradził Jerzy Brzęczek w programie "GOL".

Selekcjoner pierwszej reprezentacji dał do zrozumienia, że czołowi gracze kadry U-21, która wywalczyła awans do finałów MME 2019, od stycznia będą powoływani do jego drużyny. Mowa o Szymonie Żurkowskim, Sebastianie Szymańskim, Dawidzie Kownackim, a także Konradzie Michalaku, Kamilu Jóźwiaku i Robercie Gumnym.

- To jest dobra, ciekawa generacja. (...) Reprezentacja U-21 wylosowała bardzo trudną grupę w mistrzostwach Europy (zmierzy się z Belgią, Włochami i Hiszpanią - przyp. red.), ale oczywiście po 1 stycznia priorytet to pierwsza reprezentacja. Jeśli uznamy, że dwóch-trzech tych zawodników będzie nam potrzebnych w eliminacjach Euro 2020, to ich powołamy - zapowiedział Brzęczek.

Według informacji serwisu sport.tvp.pl, w grudniu dojdzie do spotkania Brzęczka z Czesławem Michniewiczem (U-21) i Jackiem Magierą (szkoleniowcem kadry U-20), na którym trenerzy mają porozumieć się w kwestii powołań do wszystkich reprezentacji.

- Spotkamy się z selekcjonerami w grudniu i przedyskutujemy sprawę. W grę wchodzą różne rozwiązania. Jeśli trener Brzęczek widzi jakiegoś zawodnika z kadry U-21 u siebie, może zabierze go na mecze marcowe, a w czerwcu odpuścimy ich na turniej finałowy? Na tę chwilę nie ma decyzji - mówił kilka dni temu Zbigniew Boniek w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego".

Przypomnijmy, że w przyszłym roku kadrę Brzęczka czekają mecze el. Euro 2020, zespół Michniewicza wystąpi w finałach MME 2019, a ekipa Magiery zagra w mistrzostwach świata, które odbędą się w naszym kraju.

ZOBACZ WIDEO Szybki gol Parmy i dobra gra w obronie. Zwycięstwo nad Sassuolo [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Komentarze (4):

    Pokaż więcej komentarzy (1)
    PRZEJDŹ NA WP.PL