WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Paolo Rattini / Stringer / Na zdjęciu: Dawid Kownacki (z lewej)

Trzy włoskie kluby chcą Kownackiego. Empoli najbardziej konkretne

Robert Czykiel
Robert Czykiel
W styczniu Dawid Kownacki prawdopodobnie zostanie wypożyczony. Polski napastnik nie będzie mieć problemów ze znalezieniem klubu, bo chętni już się zgłaszają.

W tym sezonie sytuacja Dawida Kownackiego nie jest zbyt dobra. 21-letni piłkarz wprawdzie regularnie gra w barwach Sampdorii Genua, ale przeważnie wchodzi na końcowe minuty. Polak ma już dość przesiadywania na ławce rezerwowych i dlatego chce w styczniu zmienić klub.

Sampdoria cały czas na niego liczy i w grę wchodzi tylko wypożyczenie. Z dotychczasowych plotek wynika, że "Kownaś" zostanie we Włoszech i nadal będzie grać w Serie A.

"La Gazzetta dello Sport" informuje, że zainteresowanie kapitanem polskiej młodzieżówki wykazują trzy kluby. Wprawdzie wszystkie czeka walka o utrzymanie, ale dla Kownackiego najważniejsze jest, by grać jak najwięcej. Taką szansę na pewno miałby w zespole z Bolonii (18. miejsce), o której mówi się od kilku tygodni.

Włoski dziennik pisze także o możliwości przejścia do piętnastego w tabeli SPAL. Tam spotkałby Thiago Cionka. Najbardziej konkretne jest jednak siedemnaste Empoli FC. Gazeta podaje, że ten klub już rozmawia z przedstawicielami Sampdorii na temat wypożyczenia Polaka. Tutaj także spotkałby rodaka, bo w kadrze jest Michał Marcjanik.

ZOBACZ WIDEO Roberto Carlos w Warszawie w nowej roli. Sędziował zawody we freestyle'u

Który klub byłby najlepszy dla Kownackiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL