Najnowsze Wyniki/Kalendarz
mecz towarzyski Brazylia - KamerunNewspix / ICON SPORT / Na zdjęciu: mecz towarzyski Brazylia - Kamerun

Kamerun nie zorganizuje najbliższej edycji Pucharu Narodów Afryki

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Podczas posiedzenia Komitetu Wykonawczego w Ghanie Afrykańska Konfederacja Piłkarska (CAF) zdecydowała się odebrać Kamerunowi prawo do zorganizowania najbliższej edycji Pucharu Narodów Afryki. Powody takiej decyzji są dwa.

Przede wszystkim Kameruńczycy mieli duże opóźnienia w samych przygotowaniach. Do tego w pobliżu kilku miast, które miały przyjąć kibiców i piłkarzy, dochodzi do walk separatystów. 

Na razie nie wiadomo jednak, kto zamiast Kamerunu będzie gospodarzem najbliższej edycji Pucharu Narodów Afryki. Przedstawiciele CAF-u chcą podjąć decyzję do końca grudnia. Taką deklarację złożył sam prezydent Afrykańskiej Konfederacji, cytowany przez BBC. 

Z pewnością w Kamerunie są bardzo negatywnie zaskoczeni decyzją, jaką CAF podjęła po 10 godzinach posiedzenia. Tym bardziej, że jeszcze w sierpniu szef komitetu organizacyjnego PNA Amaj Pinnick zapewniał, że nikt nie odbierze Kamerunowi roli gospodarza. 

Najbliższa edycja Pucharu Narodów rozpocznie się 15 czerwca, a zakończy 13 lipca 2019 roku. Wezmą w niej udział 24 drużyny.

ZOBACZ WIDEO Wstydliwy remis Napoli z Chievo. Sensacja w Serie A [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Komentarze (1):

 • yes Zgłoś
  "Na razie nie wiadomo jednak, kto zamiast Kamerunu będzie gospodarzem najbliższej edycji Pucharu Narodów Afryki' oraz "Najbliższa edycja Pucharu Narodów rozpocznie się 15 czerwca, a
  Czytaj całość
  zakończy 13 lipca 2019 roku" - część najważniejszych spraw jest wiadoma/znana, drużyny będą grały...

  Komentarze (1)

  PRZEJDŹ NA WP.PL