Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Zbigniew BoniekNewspix / LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT / / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek

Boniek złożył propozycję Czarneckiemu ws. PZPN

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Prezes PZPN, Zbigniew Boniek, zaproponował na Twitterze Ryszardowi Czarneckiemu kandydowanie na prezesa związku. Polityk zapowiedział jednak, że go to nie interesuje.

W 2020 roku upływa druga kadencja Zbigniewa Bońka w roli prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej i w świetle obowiązującego prawa będzie ona jego ostatnią.

Na Twitterze panujący szef związku postanowił sprawdzić, czy kandydowania w wyborach nie rozważa Ryszard Czarnecki, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, często wypowiadający się w temacie polskiej piłki.

Przy okazji udostępnienia przez niego swojego felietonu na temat futbolu, Boniek zapytał europosła Prawa i Sprawiedliwości czy ten nie chce zostać jego następcą. - Fotel wolny za dwa lata. Startujesz? - zapytał rozbawiony, na co Czarnecki odpowiedział: - Zbyszku ,wole być wiceprezesem PZPS niż prezesem PZPN...Nie zrobię Ci tego.

Dodajmy, że Czarnecki dwukrotnie, w 2008 i 2012 roku deklarował chęć startu w wyborach na prezesa PZPN, jednak jego kandydatura nie została zgłoszona.

ZOBACZ WIDEO Wstydliwy remis Napoli z Chievo. Sensacja w Serie A [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Komentarze (7):

 • yes Zgłoś
  Czarnecki jest też podobno specem od żużla...
  • jotwu Zgłoś
   Rudy jeszcze 2 lata?.Wywalić już z korzyścią dla szmacianki.
   • gogo Zgłoś
    Gdy tylko prezesem PZPS został likwidator obatel Czarnecki polskie kluby zaczynają się sypać na potęgę. Najpierw Lotos firma w końcu państwowa czyli PiS-owska w ostatniej chwili
    Czytaj całość
    zrezygnowała ze sponsorowania Trefla Sopot, którą na szczęście uratowali kibice teraz Orlen wpuścił w bagno Stocznie Szczecin a teraz słyszę że Chemik Bydgoszcz ma ogromne problemy finansowe !!! Ryszard Czarnecki obiecywał złote lata w siatkówce polskiej, gdy go wybierano na wice prezesa polskiej siatkówki, a tym czasem jest obraz nędzy i rozpaczy. Już nawet próbuje na PiS-owski sposób Czarneckiego zrozumieć, trójmiasto jest zalążkiem polskiej Solidarności i jej lidera , Szczecin również ,ale dlaczego PiS ze swoim posłańcem mści się również na Bydgoszczy ???
    Wszystkie komentarze (7)

    Komentarze (7)

    PRZEJDŹ NA WP.PL