Najnowsze Wyniki/Kalendarz
US PalermoGetty Images / Tullio M. Puglia / US Palermo

US Palermo sprzedane za... 10 euro. Nowym właścicielem spółka z Londynu

Michał Fabian
Michał Fabian
Klub, w którym występują Radosław Murawski i Przemysław Szymiński, boryka się ze sporymi problemami finansowymi. Ma prawie 23 mln euro długu. Maurizio Zamparini, który rządził US Palermo od 2002 r., postanowił sprzedać swoje udziały.

Transakcję sfinalizowano w piątkowy (30.11.) wieczór, a klub z Sycylii poinformował o niej w sobotę na swojej stronie internetowej. Udziały nabyła spółka z siedzibą w Londynie (nie podano jej nazwy). Zadłużony klub został sprzedany za... 10 euro. W przyszłym tygodniu ma dojść do spotkania przedstawicieli nowego właściciela z zespołem i władzami miasta.

Ustępujący prezes US PalermoMaurizio Zamparini pożegnał się w sobotę z kibicami. Napisał do nich list otwarty.

"Z ciężkim sercem, myśląc o przyszłości klubu i kibiców, zgodziłem się na przekazanie klubu w nowe ręce. Od dłuższego czasu poszukiwaliśmy partnera, który byłby w stanie kontynuować moją pracę, posiadając większą siłę finansową" - napisał Zamparini, który rządził w klubie od 2002 r.

77-letni Włoch podkreślił, że nowi właściciele zobowiązali się do uregulowania zadłużenia, które wynosi 22,8 mln euro. Ponadto mają oni podjąć działania w celu wybudowania nowego stadionu i ośrodka treningowego. Zamparini przyznał, że władze miasta obiecały pomoc w tej sprawie.

Pomimo problemów finansowych piłkarze US Palermo dobrze radzą sobie w tym sezonie. Po 13 kolejkach są liderem Serie B (w piątkowy wieczór zremisowali u siebie z Benevento 0:0). W zespole prowadzonym przez Roberto Stellone występuje dwóch Polaków - Radosław Murawski i Przemysław Szymiński. Były pomocnik Piasta Gliwice zagrał w 11 meczach, Szymiński w trzech.

Za kadencji Zampariniego barwy US Palermo reprezentowali także inni Polacy: Kamil Glik oraz Radosław Matusiak.

ZOBACZ WIDEO Serie A: Gol Krzysztofa Piątka na wagę derbowego remisu [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy US Palermo wywalczy w tym sezonie awans do Serie A?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL