Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mecz Jenisej - Achmat z wysokości trybunTwitter / twitter.com/vakia89 / Mecz Jenisej - Achmat z wysokości trybun

Arktyczne warunki w meczu ligi rosyjskiej. "Nie można tego nazywać piłką nożną"

Igor Kubiak
Igor Kubiak
W koszmarnych warunkach atmosferycznych odbył się mecz ligi rosyjskiej pomiędzy drużynami Jenisej i Achmat Grozny. Klub chciał przenieść mecz do krytego obiektu, ale na to nie zgodzili się przedstawiciele Premier Ligi.

W sobotę o godz. 12:00 polskiego czasu odbył się mecz syberyjskiego Jenisej Krasnojarsk z Achmatem Grozny. W trakcie rozpoczęcia spotkania termometry wskazywały -14,9 stopnia, ale przez silny wiatr odczuwalna temperatura wynosiła -25 stopni! Praktycznie wszyscy piłkarze wybiegli na boisko w getrach, rękawiczkach i opaskach bądź czapkach.

Gospodarze poprosili nawet o przeniesienie meczu do krytego obiektu w mieście, ale na to nie zgodzili się przedstawiciele rosyjskiej Premier Ligi. Co ciekawe, za zrealizowaniem tego pomysłu był także Rosyjski Związek Piłki Nożnej.

Klub Jenisej przygotował specjalną grafikę z "jedenastką" pod arktyczną pogodę:

- Piłkarze muszą się ogrzać, nie wiemy, w jakim są teraz stanie. Konsekwencje takiego meczu mogą przyjść później. Nie ma sensu gadać o spotkaniu, bo nie można tego nazywać piłką nożną - mówił tuż po ostatnim gwizdku trener gości Rashid Rakhimow. - To są kpiny ze sportowców i kibiców - dodał bramkarz gości, David Jurczenko.

ZOBACZ WIDEO Joanna Jóźwik o nagiej sesji: To nie jest rozebranie się. To pokazanie sportowej duszy

W związku z fatalną pogodą kibice mogli wchodzić na stadion za darmo. Ostatecznie na jednej z trybun pojawiła się niewielka grupa najbardziej zagorzałych fanów. Pozostałe miejsca były wolne. Mecz zakończył się remisem 1:1. W 16-zespołowej lidze Jenisej jest ostatnie, a Achmat 10.

Kibicom z Poznania od razu mógł się przypomnieć mecz pomiędzy Lechem i Juventusem, który odbył się dokładnie 8 lat temu, 1 grudnia 2010 roku w Lidze Europy. Dzięki remisowi 1:1, "Kolejorz" wyszedł wtedy z grupy śmierci z Salzburgiem i Manchesterem City. W pamiętnym spotkaniu w Poznaniu termometry wskazywały -13 stopnie, ale przez porywisty wiatr odczuwalna temperatura wynosiła -32 stopnie!

Czy w takich warunkach mecze piłkarskie powinny być przekładane?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL