WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / MACIEJ GILEWSKI / 058sport.pl / Na zdjęciu: Karol Świderski

Karol Świderski może wyjechać do Włoch

Marek Wawrzynowski
Marek Wawrzynowski
Najskuteczniejszy zawodnik Jagiellonii Białystok, Karol Świderski, znalazł się na celowniku kilku klubów włoskich, w tym Torino i Empoli. Zawodnik może wyjechać z Polski już zimą.

Transfer Karola Świderskiego do Włoch zimą jest bardzo prawdopodobny. Od tygodni obserwują go włoskie kluby, skauci są na każdym meczu Jagiellonii Białystok. Z tego co udało się nam ustalić, zainteresowane są cztery drużyny, w tym Torino FC i Empoli FC. Ten drugi klub próbował pozyskać piłkarza już latem 2017 roku, oferował 1,2 mln euro, ale wówczas oferta została odrzucona.

Teraz klub z Podlasia może nie mieć wyboru. Co prawda chce przedłużyć z piłkarzem umowę i wpisać do niej kwotę odstępnego, ale według naszych informacji zawodnik nie ma na to ochoty. Ma obecnie kontrakt do końca grudnia 2019 roku i chce jak najszybciej wyjechać z Białegostoku.

Świderski jest obecnie w topowej formie. W 14 meczach strzelił 7 bramek, zaliczył jedną asystę i wydaje się, że trudniej będzie o lepszą okazję by na nim zarobić. Tym bardziej, że rozwój zawodnika w przeszłości hamowały różne urazy. Nie wiadomo ile zażąda Jagiellonia, prawdopodobnie może być to ok. 1,5 mln euro.

ZOBACZ WIDEO Roberto Carlos w Warszawie w nowej roli. Sędziował zawody we freestyle'u

Czy Karol Świderski zasłużył na powołanie do reprezentacji Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

    PRZEJDŹ NA WP.PL