WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Krzysztof Mączyński

Krzysztof Mączyński może trafić do Lecha Poznań. Chciałby go Adam Nawałka

Michał Jankowski
Michał Jankowski
Nowy trener "Kolejorza", Adam Nawałka, chciałby sprowadzić do drużyny Krzysztofa Mączyńskiego. Piłkarz, którego były selekcjoner odkrył dla kadry, nie gra w pierwszej drużynie Legii. Został odesłany do zespołu rezerw.

Adam Nawałka zna Krzysztofa Mączyńskiego bardzo dobrze. Postawił na niego mocno, gdy prowadził jeszcze Górnika Zabrze. Potem został selekcjonerem kadry narodowej i - ku zdziwieniu dziennikarzy i ekspertów - zaczął powoływać pomocnika do reprezentacji. I trzeba przyznać, że Mączyński - defensywny pomocnik sprawdził się w jedenastce narodowej. Potem zawodnik trafił do Chin, wrócił do Polski (Wisła Kraków), a od 2017 roku jest piłkarzem warszawskiej Legii. Jednak gdy drużynę mistrzów Polski objął Ricardo Sa Pinto, zawodnik został odesłany dyscyplinarnie do rezerw. Portugalski trener utrzymuje, że piłkarz nie gwarantuje odpowiedniego poziomu. 

Z takiej sytuacji - jak donosi serwis sport.pl - chętnie skorzystałby Nawałka i namawia Lecha Poznań, by sprowadził podczas zimowego okienka transferowego Mączyńskiego

Legia prawdopodobnie chętnie pozbędzie się Mączyńskiego, który zarabia ponad 100 tys. złotych miesięcznie, a nie daje obecnie żadnej wartości sportowej do drużyny. Bardzo prawdopodobne, że zimą jego kontrakt zostanie rozwiązany.

ZOBACZ WIDEO "Piłka z góry". Wisła Kraków ma kłopot. "Może dojść do spektakularnej wywrotki"

Czy Krzysztof Mączyński byłby wzmocnieniem Lecha Poznań?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (10):

    Pokaż więcej komentarzy (7)
    PRZEJDŹ NA WP.PL